Reklama

Viasat History prinesie sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho

V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol celým svetom.
Pokračovanie nižšie:

JFK: 24 hodín, ktoré zmenili svet
19. novembra o 21:00 hod.

V tomto dokumente odhalíme archívne zábery z celého sveta, ktoré len málo kto z verejnosti videl. Počas jednej hodiny sledujeme posledných 24 hodín funkčného obdobia prezidenta Johna F. Kennedyho. následné zatknutie a vraždu zrejme jediného strelca Leeho Harveyho Oswalda. Počas texaskej kampane v roku 1963 bol prezident Kennedy obklopený fanúšikmi, priaznivcami, štábom a tlačou. Každý jeho krok bol starostlivo zdokumentovaný, a predsa boli posledné sekundy jeho života zachytené len na jednom 16-sekundovom videu. Tie natočil človek z davu, ktorý bol jeden z prihliadajúcich sa sprievodu s prezidentom. Do konca života rozprával o nočných morách, ktoré ho sprevádzali po tom, čo zachytil na svoju domácu kameru. Tento dokument sleduje Kennedyho od jeho príchodu 21. novembra 1963 do Texasu až po prevoz jeho tela lietadlom Air Force One do Washingtonu DC len dve hodiny po osudnom výstrele.

JFK: Posledné dôkazy
Dve epizódy za sebou – 19. novembra o 22:00

Dvojdokument JFK: Posledný dôkaz vezme divákov na strhujúcu cestu po dôkazoch, stopách a výstreloch z toho tragického piatkového rána v Dallase. Tento dokument sa snaží odhaliť pravdu o atentáte na JFK a skúma rôzne teórie, ktoré sa objavili v priebehu desaťročí. Prostredníctvom odborných analýz a dôkladného vyšetrovania získajú diváci nový pohľad na udalosti, ktoré viedli k predčasnej smrti obľúbeného prezidenta.

  JFK: Domáce video, ktoré zmenilo svet
  26. novembra o 21:00

  Tento dokument sa ponorí do málo známej histórie skutočného 8mm filmu, ktorý navždy zachytil hrozné udalosti toho osudného dňa. Odhaľuje príbeh amatérskeho záznamu, ktorý natočil Abraham Zapruder, ktorý sa nechtiac stal rozhodujúcim očitým svedkom kľúčovej historickej udalosti. Film skúma, ako sa Zapruderov domáci film stal nielen neoceniteľným dôkazom, ale aj ikonickým a strašidelným záznamom tragédie, ktorá otriasla národom a svetom.

  V čase, keď sa blíži 60. výročie atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho, sa televízna stanica Viasat History vracia k rozhodujúcemu historickému momentu, keď skúma osobný a politický odkaz JFK a zamýšľa sa nad trvalým vplyvom jeho predčasnej smrti na spoločnosť.

  Sledujte nás na: https://www.facebook.com/ViasatHistorySK

  (PR Viasat)

  Mohlo by vás ešte zaujímať