Reklama

HBO Max nahradí Max aj so športovým obsahom

Spoločnosť Warner Bros. Discovery oznámila, že doterajšia služba HBO Max bude na Slovensku a v Českej republike, ako aj ďalších vybraných krajinách Európy, nahradená 21. mája 2024 vylepšenou službou Max. Max ponúkne obsah z doterajšej platformy HBO Max ak tomu navyše reality šou a dokumenty z produkcie Discovery, ako aj priame športové prenosy zo streamovacej služby Eurosport. Chýbať nebudú ani streamy lineárnych kanálov Eurosport.
Pokračovanie nižšie:

Spustenie služby Max v Európe bude sprevádzať očakávaná druhá sezóna seriálu HBO Original Rod draka. Premiéra prebehne v Amerike 16. júna, v Európe o deň neskôr. Podľa prevádzkovateľa ponúkne Max európskym divákom výrazne viac obsahu. V lete bude pritom Max jediné miesto, kde bude možné sledovať všetky prenosy z Olympijských hier v Paríži 2024. Paríž 2024 bude súčasťou všetkých plánov predplatného, takže sa na najväčšiu športovú udalosť na svete budú môcť pozerať všetci predplatitelia.

Predplatitelia si budú môcť vyberať zo širokej ponuky produkcie Warner Bros. alebo seriály HBO Originals . Na Max tiež mieria nové Max Originals, ktoré rozvíjajú príbehy veľkofilmov Warner Bros. Pictures (Tučniak, Duna: Proroctvo, Vitajte v Derry – To Stephena Kinga). Tešiť sa môžete aj na klasické filmy z knižnice WB, ako sú sága Harry Potter, Paddington, Matrix, Temný rytier, Joker a Pán prsteňov, aj na obľúbené tituly z produkcie Discovery ako 90-dňový snúbenci, Zlatá horúčka alebo Dom na opravu.

Doplnok Šport prinesie divákom množstvo európskych i svetových športových udalostí, ako sú tenisové grandslamy (Australian Open, French Open, US Open), preteky cyklistickej Grand Tour (Giro d’Italia, La Vuelta a España, Tour de France aj Tour de France Femmes ), pretek 24 hodín Le Mans aj majstrovstvá sveta a svetové poháre v zimných športoch. Vysielacie práva sa v rôznych krajinách líšia.

Lineárna TV

V niektorých krajinách bude možné sledovať prostredníctvom služby Max viacero lineárnych televíznych kanálov. Okrem Eurosportu, ktorý bude dostupný vo všetkých krajinách, bude navyše vo Francúzsku a v Poľsku k dispozícii CNN International, v Poľsku TVN, v Nórsku TV Norge a vo Švédsku Kanal 5.

Ceny

Max ponúkne tri základné plány predplatného: Basic s reklamami, Standard a Premium. Ku všetkým základným plánom bude možné si dokúpiť navyše doplnkový balík Šport. Podrobnosti o cenách chce Warner Bros. Discovery oznámiť v nasledujúcich týždňoch, ceny sa budú pritom v rôznych krajinách líšiť.

Plán Basic s reklamami

Tento plán prinesie predplatiteľom Max za nižšiu cenu a bude obsahovať reklamy. Najprv bude dostupný v deviatich krajinách (Nórsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Rumunsko, Poľsko, Francúzsko a Belgicko) a postupne sa rozšíri do ďalších. Užívatelia budú môcť pozerať obsah v rozlíšení Full HD a súbežne na dvoch zariadeniach.

Plán Standard

Tento plán ponúkne užívateľom obsah vo Full HD kvalite bez reklám. Užívatelia sa budú môcť pozerať súbežne na dvoch zariadeniach a v rámci tohto plánu bude možné stiahnuť si 30 filmov alebo seriálových dielov a pozerať sa na ne offline.

Plán Premium

Tento plán ponúkne užívateľom obsah bez reklám vo Full HD alebo 4K kvalite a zvuk Dolby Atmos (podľa dostupnosti). Užívatelia sa budú môcť pozerať súbežne na štyroch zariadeniach a v rámci tohto plánu bude možné stiahnuť si 100 filmov alebo seriálových dielov a pozerať sa na ne offline.

Prechod z HBO Max na Max

Existujúci predplatitelia HBO Max budú môcť začať využívať Max okamžite. Na novú službu si prenesú aj existujúce profily a históriu sledovania. Budú tak môcť pokračovať vo svojej diváckej ceste s Maxom
presne tam, kde skončili. Niektoré zariadenia a verzie operačného systému umožňujú, že sa aplikácia HBO Max automaticky aktualizuje na Max. V ostatných prípadoch budú používatelia pri spustení aplikácie HBO Max vyzvaní, aby si stiahli novú aplikáciu Max.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Ja len dúfam že cena u operátorov napríklad Skylink ostane taká aká je a že to bude stále v cene balíka.
    HBO Standard.

    1. Uvidíme čo spravia. Môže byť aj to, že operátori budú k predplatnému lineárnych HBO staníc všetky varianty služby Max.

  2. No čo z toho ak skylink, nechá pôvodnú cenu a dajú za to balík standard. Oproti terajšiemu hbo max to bude pokles úrovne. V hbo max je veľa filmov v 4K, offline si môžem stiahnuť aj tisíc filmov a súbežne môžem pozerať myslím na 4-5 zariadeniach. Zase ide o zvyšovanie ziskov.

    1. K predplatnému lineárnych staníc u nejakého operátora, balík premium služby max určite nebude. To by sme veľa chceli.

Komentáre už nie sú povolené.