Reklama

TV operátori na Slovensku začali odpájať ČT Sport

V týchto dňoch začali operátori s odpájaním českého športového programu ČT Sport. Podľa zistení SatelitnáTV.sk sa tento športový kanál českej verejnoprávnej televízie nenachádza už napr. ponukách OTT služieb Sweet.tv a SledovanieTV, ktoré sú k dispozícii pre slovenských klientov.
Pokračovanie nižšie:

K odpájaniu ČT Sport v slovenských TV službách dochádza na základe žiadosti samotnej Českej televízie, ktorá o to požiadala písomne všetkých slovenských operátorov. Operátori nemajú preto inú možnosť ako vysielateľovi vyhovieť. Skôr či neskôr preto ČT Sport budú musieť vyradiť z ponúk všetci slovenskí operátori, podobne ako tomu bolo v prípade hlavných staníc Nova a Prima.

TIP: V ponukách slovenských operátorov zrejme skončí v blízkej dobe ďalší český program

Operátorom odporúča vyradiť z ponuky ČT Sport aj Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie (SAKT). „SAKT plne rešpektuje rozhodnutie Českej televízie a vzhľadom na dlhoročnú vzájomnú spoluprácu odporúča svojim členom vyradiť tento športový kanál zo svojej televíznej ponuky,“ uviedla dnes asociácia, ktorá združuje vyše 100 operátorov, medzi nimi aj telekomunikačné stálice ako Slovak Telekom, CANAL+ Luxembourg, Orange, ANTIK Telecom, DIGI Slovakia, Satro, DSI data či mnohých ďalších menších či väčších káblových a iných operátorov.

V čase písania správy sa ešte stále stanica ČT Sport nachádzala napr. v ponukách Skylink, Skylink Live TV, Magio TV, DIGI TV, Antik TV, Antik Sat či Lepšia.TV.

Špecializovaný športový kanál Českej televízie vznikol ako štvrtý program verejnoprávneho vysielateľa. Preto aj na začiatku niesol názov ČT4 Sport. V priebehu niekoľkých rokov však zmenil názov ešte dvakrát, v roku 2008 na ČT4 a v roku 2012 na ČT Sport. Športový kanál odštartoval svoje vysielanie v piatok 10. februára 2006 so začiatkom zimných olympijských hier v Turíne. Vysielal šestnásť hodín denne, o dva roky neskôr prešiel na celodenný režim. Program je dlhodobo k dispozícii aj pre slovenských divákov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Kedy budu odpájať operátory na Slovensku Tv Joj , Tv Markízu _ Tv Hnoj a Tv Narkozu .

  1. Pokiaľ majú všetko, čo sa vysielania týka, v súlade s platnou legislatívou SR a takisto riadne podpísané zmluvy s operátormi… tak nikdy…

  2. Strč sa voľakde s celou legislatívou. 20 rokov to nikoho netrápilo, ale lepšie zrazu zneužiť „autorské práva“, len aby Joja s Marišou nemuseli Slovákom ponúknuť kvalitný program a radšej vyhnať konkurenciu. Hanba Orangeu, Telekomu a takým ako si ty, čo poslúchajú boľševikov hrajúcich sa na veľkých kapitalistov.

  3. A prečo mne nadávaš? Ja som len napísal ako sa veci majú… a to neznamená, že s týmito krokmi aj súhlasím.

  4. XMC
   Operátori odpoja toho kto o to požiada. ČT požiadala tak odpojili. Ak požiada iný subjekt odpoja, Markíza ani JOJ nepožiadali. Ak nebude záujem ich sledovať zo strany divákov tak ani nemusia žiadať, operátor ich vyradí sám pre nízku sledovanosť, resp. operátori nebudú mať záujem platiť za program, ktorý skoro nikto nesleduje. Ale to nateraz nie je prípad Markízy a Joj.

 2. Žiadny operátor nemal ČT Sport oficiálne v ponuke. A je len otázkou času kedy budú musieť vyradiť aj ČT:D/Art. ČT dala súhlas na retransmisiu staníc ČT 1,2 a 24.

  1. Už si mi to minule písal a nebaví ma nato reagovať. Na retransmisiu staníc ČT:D/Art nemajú slovenskí operátori od ČT súhlas. Prečítaj si to 100 krát a a zapíš si to ešte pre istotu za uši aby si to pochopil.

  2. Ešte raz a naposledy. Tu ide len o športové práva, hlavne za to môže Jojka. RTVS to nevadilo až tak, ale tento hráč je známy agresivitou voči akejkoľvek konkurencii a nestrpí, aby Slováci pozerali hokej na ČT Sport. Déčko ju netrápi, nie sú švihnutí jak Nova. ČT 1, ČT 2 sa šíria oficiálne a ČT 24 vysiela FTA.

  3. Ešte raz a naposledy. Si nejaký agresívny… všetko je to len o ľuďoch. Súhlas na vysielanie tu má ČT 1,2 a 24. Déčko s Artom nie, keď sa z niekto vplyvný rozhodne aby tieto stanice na Slovensku operátori vypli, tak to budú musieť spraviť. Názor, že nato nie je dôvod, nebude nikoho zaujímať.

  4. Pokiaľ oficialne ČT nepožiada o ukončenie šírenia ČT D/Art (resp. ju o to niekto nepožiada) na Slovensku tak sa bude tolerovať status quo.

 3. Beze tím někde bysnis pokut nebyl tv JOJ sport byl klid rtv sport je hluchá tak je to

 4. ..už som to písal x krát, dnes nie je žiadny problém sledovať programy aj z bangladéša, niekto ešte české tv.

 5. Mali to zakázať od začiatku a bol by kľud teraz ľudí ťažko od toho od naučite keď si na to roky zvykli.
  Ani Poľskí operátori neponúkajú Slovenské alebo České programy.
  Keď môže byť Maďarský balík na Slovenku tak nech dajú aj Český balík a je to ok.Proste s týmto prišla Jojka už v roku 2017. že bude žiadať aby vypli CZ stanice.Vraj jednotný trh.
  Podľa mňa CZ stanice majú lepšie seriály ako tie naše.

  1. Osobne to nesledujem, z českých staníc ma zaujíma iba čt2 a sem tam na art dajú nejakú pecku film. Ale je to predsa len svinstvo, ak markíza a joj doteraz tolerovali české stanice, na ktoré si ľudia zvykli, tak lež začali brojiť proti nim, tak mali zabezpečiť adekvátnu náhradu. Napríklad moji rodičia 70-tnici sledujú najviac prima krimi, tie staré nemecké seriály čo tam bežia, to naše stanice nedávajú…

 6. JOJ SPORT si to preto vyžiadal to zrušenie CT SPORT lebo sa blížia MS V HOKEJI Česi to dávajú zadarmo RTVS sa zbavila hokeja za peniaze preto tam treba upratať ten bordel a ide len o zisky pre tých skorumpovanych kapitalistov čiže zaplať si hokej na JOJ SPORT a nebudeš čumet zadarmo na cudzí kanál a maďarske TV kedy zruší JOJKA TV tej to nevadí tam šport???

  1. Preco tu vypisujes protichodne dristy s cumenim na CT sport zadarmo…Pretoze ten kto pozera CT sport na SK gratis, tak tam ziadost na odpojenie ani poslana byt nemohla a ani nebola. Naopak odpojeny CT sport moze byt takym users, ktori si za sledovanie tv stanic platia…Takze ako vzdy paradny paradox. Ten kto za CT sport niektorym pay-tv na SK plati tak ho neuvidi a ten kto si ziadnu pay-tv neplati tak CT sport nielen na SK moze pozerat GRATIS stale / OTT Free, iVysilani, SAT CT karta, Terestrika a.i./ 😀

  2. Presne tak RTVS prišla o všetky šampionáty národných tímov. Na čele RTVS stojí človek, ktorý je v osobnom bankrote a bolo by dobré prešetriť či náhodou z toho všetkého nemali prospech jeho veritelia.

  3. O práva prišla RTVS keď ešte toto vedenie nebolo. Ceny za športové prenosy išli tak hore, že s tým bude mať problém ČT Sport.

  4. To sa dalo čakať, že RTVS významné súťaže vysielať nebude, keďže je a bola podfinancovaná – koncesionárske poplatky sa nezvyšovali vyše 10 rokov, ale náklady a ceny rástli, vrátane športových práv. RTVS sa nemôže stále preťahovať so súkromnými vysielateľmi, keďže tí nie sú limitovaní reklamným časom ako RTVS. Stále podiel na športové práva rástol na celkovom rozpočte RTVS. Tým že kúpili práva súkromné stanice tak si zabezpečili aj vypínanie českých staníc v SR, čím si odstránili podstatnú konkurenciu, ale to im na sledovanosti moc nepridá.

 7. 90 let přebrala práva tv Nova ušel vám gol protože byznis reklam jsi to přál tv hnoj to bude síla 10 film 15 reklama nepozeram ani Markizu a Dajto Ms Nova měla 1rok tedy ještě ČT sport byl silný ve sportu jenom prachy liga mistrů fudbal sport 2 !3 máš 200 programu platíš nemáš ČT sport nejde tak že zuslava Vojo ale zas platíš Rtvs nedává nic naco mám sa pozerat na dokumenty na co taky kanál tv hnoj to bude reklam u tv budete nadávat stačila Nova Morava Vasek

 8. Ja vás z omylu trosku vyvediem. Skylink v ponuke ČT Šport mal. Ale píše sa v článku a podmienkach SLOVENSKY operátor. A tu je zadrhel lebo Skylink vziadnom prípade není Slovensky operátor. Lebo pokiaľ viem Ostrava je v ČR kde je oficiálne Skylink zaregistrovaný. A spoločnosť CAnal+ tiež není Slovensky, odkedy Luxemburg je na Slovensku?

  1. Už keď tu mudruješ, tak si aspoň zisti kto teraz stojí za Skylinkom. Takže aká Ostrava? Ak zahraničná firma prekročí určitú hranicu tržieb musí mať slovenské DIČ DPH.

  2. Milanko
   Skylink bola značka vlastnená českou spoločnosťou do roku 2011.
   Od roku 2011 Skylink vlastní luxemburská spoločnosť M7 group a M7 group od roku 2019 vlastní francúzska spoločnosť Canal+.

  3. Milan Žiadny zadrhel to nie je. Nie je až tak podstatné kde má operátor sídlo, ale v akej krajine podniká, jej zákony musí dodržiavať. Naviac vysielacie práva sú riešené na európskej úrovni. Skylink už raz CT šport vypol pre SR ale vrátil ho opäť, keďže nikto iný tak neurobil.

 9. No tak prechádzam na českého OTT kde je čt šport.
  Výborne rozhodnutie Jojky ako zvýšiť počet divákov Joj šport a ostatných klonov joj a narkózy.

 10. Ceske Radiokomunikace už čoskoro sputi novy Mux 25 Cz pre nedostatok miesta pre dalšie tv programy s Cr. ktore sa zapojia do vysielania cez Dvbt-2 Posledne na Mux23 Cz obsadili Test 1,2,3,4 kde by mali obsadit posledne tv programy na tejto pozicii.Už 2 Aprila Warner Bross Tv v Ceskej verzii na niektorom Test kanali.Slovaci by si mali brat priklad od Ceskeho naroda.Je to tu ako v kocurkove.

  1. Bravo Čra takto sa to robí.
   Nie ako náš Towercom.
   Takto by malo vyzerať DVB-T2 aj na Slovensku.Aby bola alternatíva,
   Pre tých čo nechcú SAT TV alebo IPTV.
   Tu ľudia urobili jednú chybu že po Odchode,Markízy z DVB-T ešte v roku 2017, prešli hneď na platenú ponuku, potom by si to možno Markíza aj rozmyslela a vrátila sa do voľného DVB-T
   Lebo hneď po odchode im klesla sledovanosť.

  2. MUX 25? O tom som teda nepočul nič. Jedine ak myslíš regio mux pre Prahu čo kúpili. To ale nebude celoplošná sieť. Neviem ani čo by tam akože vysielali.

  3. To by sa museli rozlúčiť s tým maďarským indiánom aby niečo napredovalo a keby ste vedeli aké majú šokantné menedžérske platy, tak by ste včuleky odpadli…

  4. aký príklad?
   slováci hneď ako začala vysielať NOVA prechádzali na káblovky a satelit aby mali českú NOVU a tak začali platiť a terestriál išiel na druhú koľaj. Dnes vidíme výsledok v čr majú terestriál rozvinutý a na sk skapíňa a slováci platia za narkozu , ta3 a budú platiť aj za joj. A chcú mať stále veľa kanálov aj ked je to žumpa ale hlavne aby bolo veľa aby sused závidel že ja mám nova šport a barandov a on len DVBT. Uvedomte si že SK mediálny priestor NIKDY nebude môcť konkurovať českému vzhľadom na veľkosť a zrozumiteľnosť jazykov. Tu by pomohlo iba menej kanálov ale KVALITA čiže opak množeniu odpadových kanálov.

  5. @ kimo 24.03.2024 o 10:15 :

   Přesně tak jak píšeš!
   Za to jak dopadl na Slovensku si možou sami Slováci kteří byli celí být.ntovaní z CZ komerčních stanic a hlavně z Novy a buď honem pořizovali kabel a nebo přecházeli na Skylink který byl bez měsíčním poplatků kvoli českému komerčnímu hnoju a zhazovali antény ze střechy.
   Komerční Markiza si toho byla vědoma a začala pak testovat co sa bude dít když odpojí z pozemáku Foor a pak zase Dajto.
   Viděli že nic a že Slováci Súdán ochotni platit když měli SAT a kabel aj kvůli českému komerčnímu hnoju a tak v pozemáku nakonec odpojili úplně všecko od Markízy a místo tam byl nějský odpad od Barrandova, tuším Barrandov Family co byl určený pro Slovensko.

  6. @ Luci K :

   Toto je pořádná capina že majú ČRa spouštět Mux 25.

 11. Ved uz to vsetko odpojte a nepiste stale o tom. Aj tak to nikto nepozera. Ja len dufam a pevne verim ze zakazu aj ceske filmy. Taky hnoj co tam tocia sa len tak nevidi.

 12. Kolko rokov uradovalala čt-sport na slovensku a nikomu to ani nevadilo.Až nejednou abjavilo v ponuke joj.šport.Tá odkupovala tv prava.,ako na bežaciom páse,mysliac si aku dieru do sveta športu neurobili.mizerné šípky plus bedminton a podobne.a jeste ku tomu mizerný komentár a je vymalované.
  A ejhle blíží,se MS v lednim hokeji a tu uraduje JoJk,kto si ufikne letošní ME v kopane to se uvidí.Oly mpiádu si vezme na starost RTVS.Ale teraz rezonuje hokej,Ak sa vypne čt-sport to bude radosti na Jojke Stupne sledovanost.Jojke sa napokn podarilo odsunut čt spor do zabudnutia.Tolké roky sme ked sme chceli,pozerali čt-.sport,a nikomu to -snad nevadilo-spokojene kto chcel tak sa pozrel.preto u mna neobstoji tie blaboli ktoré vypotila ct.Preco neprotestovali pred niekolkými rokmi.Je fakt ze sme o žiadnom proteste od čt nepočuli.A ruku na srdce to čo žíada teraz česka televize hlava neberie.

  p

  1. @ valdimiros :

   Ale v ČT je nový ředitel a konečně tam vystřídal původního ředitele Dvořáka který tam velmi dlouho, ze všech porevolučních ředitelů vůbec nejdéle a vícero období.
   Co bylo za Dvořáka který si snad myslel to že tam bude navěky je už naštěstí minulost.

  2. Zdeňku, v tom dabingu ti musím dát za pravdu, ne ohledně toho co dělají televize že překládají z slovenštiny do češtiny a naopak, to je správně, protože hodně lidí už Slovenskému jazyku nerozumí, hlavně ti mladí. S tou češtinou pražskou je to jak píšeš, pravá čeština už moc slyšet není, ale takové studio z Brna to ještě opravdu umí dabovat do správné češtiny. Je škoda že Pražané vše pohnojí a myslí si že jsou jedineční. Jsem z LK. Studio daway Brno , rabovalo skvěle, ještě česká televize studio Brno dabuje top.

 13. Operátor „PLAYtv“ -odpojil ČT Šport dňa 21.3.2024.

 14. Proč na Slovensku šířit české TV když aj Slováci jsou tak šváclí jak Češi včetně aj RTVS dabují české herce do “slovenčiny” slovenskými hercama zrovna tak jak všechny české TV aj s ČT zase opačně dabují slovenské herce do češtiny.

  Ještě že aj Moraváci nepotřebují dabing se slovenštiny do češtiny. Rozhodně bych ale uvítal dabing s české pražské otřesné češtiny do té pravé češtiny.

  1. Zdenka
   Možno sa ti to nezdá ale dabing do slovenčiny je potrebný, česi ani moravaci nechápu ten zákon ktorý prikazoval dabovat do slovenčiny. Slovensko je menší trh, má menej financií a preberá z ČR, knihy, časopisy,filmy, dokonca kvôli biznisu vychádza u slovenských vydavateľstiev väčšina knižiek v češtine aby nemali problém predávať v ČR, slováci si kúpia aj v češtine, ale späť k dabingu, je tu pretlak češtiny, ktorej slováci rozumejú ale detí a aj dospelí už niektoré slová v komunikácii hovoria česky ale nevedia slovenský ekvivalent.Sranda čo? Ale je to tak strašne veľa bohemizmov sa používa a to je problém, preto ten zákon, preto ten dabing, nejde o nenávisť ako si to mnohí česi vysvetľujú

 15. Pay-tv OTT Antik, tv stanicu Ct sport HD vyradil. Paradoxne v niektorych neplatenych OTT sluzbach funguje Ct sport HD gratis…

Komentáre už nie sú povolené.