Reklama

Spravodajský kanál JOJ 24 v ponuke Antik Sat

Klienti satelitného operátora Antik Sat, ktorí prijímajú programy prostredníctvom družice Eutelsat 16A (16°E) si môžu oddnes naladiť slovenský spravodajský kanál JOJ 24 v SD kvalite (SD/HEVC). Na novinku nás upozornil jeden z našich čitateľov. Klienti, ktorí mali možnosť sledovať programy cez internet môžu JOJ 24 sledovať už dlhšiu dobu a v HD kvalite.
Pokračovanie nižšie:

Spravodajský kanál JOJ 24 odštartoval vysielanie oficiálne v nedeľu 2. októbra 2022. Vo vysielaní prináša kompletný spravodajský servis TV JOJ. Nechýbajú ani pravidelné diskusie na aktuálne témy. Stanica je súčasťou základného balíka Antik Sat Začiatok.

Aktuálnu a kompletnú ponuku nielen slovenských a českých satelitných služieb, aj s technickými parametrami pre príjem, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie. Zoznam staníc každej platformy je navyše usporiadaný podľa oficiálnej kanálovej mapy.

Aktualizované: V priebehu dnešného dňa došlo k zmene video kodeku z MPEG-4 na HEVC.

Technické parametre pre príjem JOJ 24 :
Družica: Eutelsat 16A (16.0°E)
Frekvencia: 11055 MHz
Polarizácia: V
FEC: 4/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK
Názov: JOJ 24
Provider: A1 Broadcasting
Video formát: HEVC
Kódovanie: 0B00 (Conax)

PIDy:
Video PID: 3001
Audio PID: 3002
Audio stopy: 3002 slk (AAC)
PCR PID: 3001
PMT PID: 3000
TSID: 30400
0NID: 0366
SID: 1170
TXT: Nie
HbbTV: Nie
DVB a TXT titulky: slo (3041)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Je aj súčasťou pôvodného balíka pre začiatok, ktorý mám ešte od 2022 aktívny na dlhšiu dobu a ide aj s týmto z teda pre všetkých zákazníkov ANTIK SAT s aktívnou kartou aj so staršími balíčkami…

  1. takisto máme doma Antik ale nikde som nenašiel Joj 24 treba ju vyhľadať alebo a mapa programov aktualizuje sama . poprípade ak je v zozname na akom čísle by sa mal daný program nachádzať ? Vďaka za skoré odpovede.

 2. V SD rozlíšení?
  Éra CRT televízorov už dávno skončila. Radšej jeden HD kanál, ako 2 SD.
  Ak bola na transpondéri voľná kapacita, mohli radšej zmeniť RTVS24 na HD.

  1. @ Peter1 :

   osobně si myslím že zpravodajský kanál raději v SD než vůbec. HD rozlišení je prvořadé pro filmy , sport přírodopisné dokumenty nebo cestovatelské a podobně a zprávy až úplně na konci.

   Osobně bych dal z SD do HD ČT D/art místo ČT 24 co je v HD a stačilo by klidně v SD. navíc ČT 24 v HD může úplně každý přijímat jako FTA z 23,5°E.

   Dále úplně ze satelitní nabídky vyhodit ten nesledovatelný český odpad a hnoj TV Barrandov HD a místo něj zařadit aj Nova Sport 2 HD k nynější Nova Sport 1 HD po bývalé ČT Sport HD.

   Dále je nepochopitelné a nelogické proč odpojili z karet Antik SAT aj FilmBox Extra HD který aj nadále je na satelitní kapacitě stále s CZ audiem a EPG vedle HU audia je aj v HD rozlišení.

   Klidně by mohli ze nabídky vyřadit aj to AXN které úrovní totálně propadlo a raději překlopit z SD do HD stanice Film+ a Arcadia World.

  2. Re: Zdenek
   V zásade súhlasím. Ale v dnešnej dobe by malo byť už štandardom HD rozlíšenie. Radšej menej staníc v HD, ako veľa v SD. ČT Art by som aj ja uvítal v HD.
   Preto keď sa už nejaká stanica pridáva, tak by mala byť v HD. Alebo potom radšej zmeniť niektorú existujúcu SD na HD. A myslím si to aj o spravodajských staniciach.

  3. Jedná je aj hd – TA3. RTVS 24 ide aj FTA na 23.5 kto chce HD, a JOJ 24 je dobré že vôbec je v ponuke a stačí aj SD.

  4. Inak ANTIK SAT je pre nenáročných klientov primárne ktorí nepotrebujú všetko v HD, mimochodom základné programy mimo RTVS 24 a JOJ 24 v HD sú. A tiež aj komplet šport okrem arena sport 2. Pre niektorých je lepšie mať všetky základné programy aj spravodajské vrátane JOJ 24 hoci JOJ 24 a RTVS 24 len SD, ale platiť len 3.90 resp pred tým 1.95, a kto vopred zaplatil pred rokmi tak dokonca 0.99.

  5. Kto chce všetko v HD, tak nech si platí drahšie platformy. Napríklad taký Skylink je už z 8.49 základ a ani tam asi ešte nie je úplne všetko HD. Ale Digi/Magio tiež je prémiová platforma so športovým obsahom, ale tiež viac toho stále ešte nie je HD. Teda nie je to štandard, že úplne všetko má byť HD. Úplný základ je HD aj v ANTIK SAT.

 3. Inak JOJ 24 je teraz už vo formáte HEVC, toto preklopenie by mohli spraviť aj s JOJ šport, Arena sport 1 a 2 a Rik a šláger premium, ktoré sú stále MPEG-4.

 4. V nabídce Antik změna u stanice Slágr Premuim HD.

  Dále taky změna v pozemáku ČR u Muxu 24 a přidaná nová stanica a dvě test pozice

  1. Včera byla v České republice přidána v pozemáku do Muxu 24 nová stanice s názvem
   Premium a nově sú přidané aj dvě nové pozice s názvy DB Test 1 a DB Test 2
   kde je statická obrazovka s tímto infem: “ Zde pro Vás připravujeme nový
   televizní program „.

   Zároveň sem dnes aj zjistil to že v Antik SATu na pozici Slagr
   Premium HD už není ten původní Slagr Premium HD ale nově ta stanice “ Premium “ aj s úplně jiným logem kde byla aktuálně maďarská POP muzika. Podle kvality obrazu v tom Antik SATu
   to už ale dle není v HD rozlišení aj když je to šířeno v rozlišení 1920×1080 a
   podle mňa kromě změny stanice došlo aj ke změně distribuce kvality z HD
   do SD.

  2. Myslím to tak že ta nástupnická stanica “ Premium “ po původním “ Slagr Premium HD “ je furt šířená v rozlišeni 1920×1080 ale zdrojový signál už není v HD rozlišení ale v SD rozlišení. Takže je SD kvalita šířena v HD rozlišení. Pokud je opravdu zdrojový signál jen v SD rozlišení tak by měl Antik tu stanicu Premium překlopit do rozlišení 720×576 a radši překlopit ze 704×576 či 720×576 do 1920×1080 stanice Arcadia World a Film+. Dále ze SAT nabídky vyřadit TV Barrandov HD a místo nově zařadit aj Nova Sport 1 HD když je v SAT nabídce asi měsíc místo ČT Sport aj ta Nova Sport 1 HD.

  3. @ mux24 02.05.2024 o 15:10 :

   Ani jedna pozice z těch DB Test 1 a DB Test 2 nebyla využita pro tu novou stanicu OK TV.

   Dnes byla v MUXu 24 spuštěná úplně nová pozice z identifikací OK TV kde statická obrazovka s tímto textem: OK Televize, která vás ocení.

Komentáre už nie sú povolené.