Reklama

Na Dvojke už zajtra štartuje nový dokumentárny seriál Andrea za hranicou

Už zajtra sa na obrazovkách Dvojky predstaví slovenská herečka Andrea Kerestešová v netradičnej úlohe. 20-dielny dokumentárny seriál „Andrea za hranicou“ Vás zoberie na zaujímavé miesta, ktoré bežní turisti nenavštevujú. Andrea Kerestešová, známa aj v Čechách (hlavná úloha v seriáli Vyprávěj a Cesty domů v produkcii České televize) so štábom a režisérom Mirom Drobným precestovala Čínu, Taiwan a 5 krajín Latinskej Ameriky. Na týchto cestách vzniklo 20 filmov, v ktorých vyskúšali, ochutnali a spoznali to, čo v turistických sprievodcoch nenájdete. Ocitli sa na hrane svojich možností, za hranicou bežného cestovania.
Pokračovanie nižšie:

Milujem cestovanie, prekonávanie vlastných hraníc a spoznávanie zastrčených kútov sveta. Ale niekedy je to ťažké. Z mojej čínskej misie bolo pre mňa asi najsilnejšie stretnutie s mladou prostitútkou. Cítila som s ňou, čo uvidíte v druhej časti. V tretej som zase stratila reč pri návšteve psieho bitúnku. Na cestách sme boli skoro dva mesiace, stres a únava urobí svoje. S režisérom sme sa niekoľkokrát pohádali a rozhodli sme sa to nevystrihnúť,“ prezradila o svojej strastiplnej ceste Andrea.

Na svojej ázijskej výprave Andrea navštívi aj odľahlé čínske hory, na ryžových polia loví myši, zacvičí si tai-či, navštívi kresťanský kostol či centrum mužského zdravia. Počas celého putovania ochutnávajú miestne kuchárske špeciality: vyprážaný hmyz, kuracie paprčky, soté z poľných myší. Svoje hranice prekročia pri degustovaní zvieracích orgánov či ochutnávka vývaru z placenty, v Číne považovaný za všeliek. Chýbať nebude aj návšteva čínskych šamanov, svadobného obradu, učenie sa kaligrafii či pekinskej univerzity, na ktorej sa vyučuje aj slovenčina.

Naším cieľom bolo oživiť dokumentárnu ponuku Dvojky v hlavnom vysielacom čase. Zážitkový dokument si získava vďačných divákov po celom svete a tak aj naši diváci budú môcť vidieť zdokumentované zážitky „našincov“ – herečky Andrey Kerestešovej a jej sprievodcov – zo sveta. Seriál Andrea za hranicou uvidia diváci Dvojky v premiére každý štvrtok o 20.00 pred Európskou futbalovou ligou.“ povedala riaditeľka Dvojky Marta Gajdošíková.(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Práve včera som si počkala na prvý diel avizovaného zážitkového cestopisného seriálu Andrea za hranicou. Zážitok som nemala žiadny, lebo som telku vypla. Príšerná afektovaná „slovenčina“ tej asi viac českej ako slovenskej herečky ma odradila. Ten mladý muž, tlmočník, ktorý asi žil v Číne a aj hovoril po čínsky, bol na tom so slovenčinou oveľa lepšie ako ona. Škoda. Seriál má o jedného diváka menej. A možno nebudem sama.
  A to sme začali na RTVS bojovať za čistejšiu slovenčinu. 🙁

 2. Anna, máte pravdu s tým jej jazykovým výjadrovaním sa. Ale i to jej preafektované vystupovanie…

 3. Mate pravdu,ten svejkovsko pepicky prizvuk je na grc.

 4. Chcel som si pozrieť ďalšiu časť 23.10.2014. Napriek tomu že riaditelka televízie avizovala že diváci si cestopis budú môcť pozrieť vždy o 20:00 pred Europskou ligou,nestalo sa tak.Liga ma nezaujíma a nesedím nonstop pred TV . Podla teletextu pred pár dňami bol uvedený štvrtok 20: 00,no vo štvrtok som sa nič nedočítal. Jedine to,že vysielate ligu a zmienka o cestopise žiadna 🙁
  Pre kritikov:
  nerozumiem ich názorom,hodnotia to,čo nemajú – nemusia. Možno len preto,aby niečo napísali,kritizovali.Nikto nieje nútený predsa pozerať .Pozerajte chlapi neplačú,búrlivé víno,či kliniku atd atd,kde vám tlačia fiktívne kaleráby do hlavy.

 5. Videl som len kúsok a stačilo. Naozaj úbohá slovenčina, úbohý námet… O koľko nás zas čechoslovácki defraudanti v RTV: pripravili? A je vôbec firma Európsky inštitút, s.r.o., oprávnená na výrobu takýchto diel? A pre verejnoprávnu organizáciu?

Komentáre už nie sú povolené.