Reklama

Prima Plus už nie je v DVB-T vo vysokom rozlíšení. Pribudne nový kanál?

Český televízny kanál Prima Plus je od dnes k dispozícii v DVB-T už len v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Prevádzkovateľ platformy Plustelka, spoločnosť Towercom, začal šíriť program v horšej obrazovej kvalite krátko po pridaní športového kanálu Sport 1.
Pokračovanie nižšie:


Pri logu Prima Plus síce nápis HD zostal, program je však dostupný divákom už len s rozlíšením 704×576 (predtým 1280×720). Upravený bol aj názov programovej pozície v prvom multiplexe, ktorý už neobsahuje HD. V set-top-boxoch sa tak kanál identifikuje len ako Prima Plus.

Oficiálne sa Towercom k zníženiu obrazovej kvality u programu Prima Plus doteraz nevyjadril. Predpokladáme však, že musel k tomu kroku pristúpiť z dôvodu pridania športového kanálu Sport 1. Ten aktuálne dosahuje priemerný video bitrate 2,4 Mbps. Pri štarte programu (cca o 10:00) mal pritom iba 1,6 Mpbs.

TIP: Towercom pridal do 1. multiplexu Sport 1

S preklopení programu Prima Plus z HD na SD vznikla v 1. multiplexe navyše aj voľná kapacita približne 2 Mpbs, ktorú by mohol operátor využiť pre ďalšie rozširovanie ponuky Plustelky. Pribudnúť by tak mohol v budúcnosti ďalší nový program v SD kvalite.

Základné informácie o Plustelke ako aj aktuálnu ponuku programov aj s detailami nájdete na našej stránke www.satelitnatv.sk/plustelka/.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Program Prima plus by mohol aj úplne vyradiť a nikto by si to ani nevšimol . Mal by ešte viac voľného miesta..

  2. Na ten český nesledovatelný komerční hnůj bohatě stačí to SD!!!

  3. Miesta majú dosť. Keby chceli prehodia ďaľšiu sieť Muxov do DVB-T2, ale aj s novým kodekom ako v CZ.

Komentáre už nie sú povolené.