Reklama

DVB-T2 platforma Plustelka rozširuje počet staníc v HD

Terestriálna platforma Plustelka, ktorú prevádzkuje operátor Towercom, rozšírila počet staníc vo vysokom rozlíšení (HD). V ponuke je oddnes k dispozícii divákom, vo vysokom rozlíšení, už aj stanica Dajto, ktorú prevádzkuje Markíza. Diváci nájdu program v lepšej obrazovej kvalite na doterajšej pozícii vo štvrtom celoplošnom multiplexe (MUX 4). Prelaďovanie a ladenie nie je preto vôbec nutné. Navyše program je šírený v doterajšom kompresnom formáte MPEG-4.
Pokračovanie nižšie:

K preklopeniu stanice Dajto z SD na HD prichádza pár dní pred začiatkom futbalového turnaja EURO 2024. Predplatitelia budú tak môcť sledovať všetky zápasy v HD kvalite a to nielen na hlavnej stanici Markíza, ale aj na Dajto. Podľa dostupných informácií, ktoré má k dispozícii SatelitnáTV.sk, by mal kanál Dajto zostať v HD aj po skončení EURO 2024.

Towercom mal záujem ponúknuť divákom prenosy z EURO 2024 nekódovane (FTA). „S vysielateľom sme o tejto možnosti hovorili, ale túto možnosť striktne odmietol, takže stanice ostanú zakódované,“ uviedol operátor. Prístup k programom Markíza HD a Dajto HD tak budú mať aj naďalej iba predplatitelia Plustelky.

Plustelka ponúka základný balík Štandard za 6,99 € mesačne. V prípade ročného predplatného je to 76,89 €. Aktuálne môžu predplatitelia prijímať 32 TV staníc z toho 16 v HD. Okrem toho môžu mať niektorí k dispozícii ďalšie programy z regionálnych multiplexov, prípadne zo susedných krajín.

Aktuálnu ponuku staníc, aj so zoznamom DVB-T/T2 a DAB+ vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače, ktorú pravidelne aktualizujeme.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nech sa strčí Narkóza aj zo svojimi odnožami do psej matere,Kvantum ľudí je nesleduje odkedy je spoplatnená v Dvb-t.Jojka je Top.Ale Narkóza sa stále chváli že je najsledovanejšia ha ha ha no to určite.

  1. Zatiaľ sa môžeš strčiť sám, beztak tu len plačeš ako malé sopľavé decko.

  2. ..jojka je top?? to snáď nemyslíš vážne?? top je len za to, že vysiela zadarmo v dvbt v úžasnej sd kvalite v 21.storočí?? tak isto nesledova teľné.

  1. Pre debka Bobra ,keď schytaš od toho soplaveho decka tak budeš spinkať spánkom spravodlivých.Ja som vyslovil svoj názor a Ty dilino si sa ozval.Nikoho nezaujimaš.Hawk.

 2. Ja tiež Markízu už nesledujem roky,nie je tam čo sledovať a strácať čas s takou stokou,ako je Markíza, reklamy prerušované dookola stále tímy istímy reprízami.

 3. Aspoň na tie ME to mohli pustiť nekódovane… Nech sa majú dobré, ani ja ich nesledujem. A to ešte idú spustiť nejaký nový kanál. Načo?

  1. Stanice Markíza, Dajto, Doma a Markíza Krimi bezplatne je možné sledovať iba na webstránke Markízy, aj to len v SD kvalite. Všade inde sú to platené stanice.

  2. Že sa tí chrapuni nenažraní z tej poondenej markizy nezadrhnu ved totalny debili to môžu sledovať

 4. Komercne stanice sa sledovat nedaju do filmov davaju uz velmi dlhe reklamy a potom to cloveka nuti prepnut lebo to uz nedokaze vydrzat a je jedno ci ide o slovensku madarsku ci cesku komercnu stanicu ked uz si nieco pozriet tak jedine na amc filmplus csfilm alebo HBO ci Cinemax.

  1. Z tých filmových fakt len jedine HBO a Cinemax… ostatné sú nekonečné reprízy.. na amc a film+ púšťajú tie isté filmy aj 5 rokov v kuse dokola
   Celkom zaujímavý je Canal + Action, ale tam iba minisérie

  2. Množstvo reklám- je dôvod, prečo už nesledujem lineárnu tv (Markíza+JOJ).Platím si niektoré streamovacie služby a k tomu maximálne RTVS.

 5. Počas sezóny si vždy na dajto pozriem futbal a pár filmov, ktoré odvysiela markíza, dajto, doma,
  Ale iba z archívu. A ešte jedna zaujímavosť, markíza a jej hybridy v noci neprerušujú filmy reklamou. Takže ak si pustíte nejaký film z nočného vysielania, tak sa nemusíte obťažovať ani pretáčaním reklamy.
  Naposledy som tak sledoval Vykúpenie z väznice Shawshank. A oni vždy ten film, ktorý cez víkend vysielajú v prime time, potom ho nasledujúcu noc opakujú. Takže by som nad nimi palicu až tak nelámal. Plačete za hybridmi primy a tam je reklama stále, dokonca sa ani pretáčať nedá, teda dá… ale až po uplynutí 4 minút

 6. Kto nemá Markízu,nič nestratí a chce sledovať ME vo futbale 2024 doporučujem zadarmo sledovať HD na satelite Astra 19,2 E verejnoprávnu ZDF,alebo dvb-t ak má príjem maďarských TV – M4 Sport HD.

  1. Yop, aj islandská s kórejskou telkou budú vysielať. Zážitok neskutočný. 😀

 7. Dúfam, že generálneho direktora a direktora spravodajstva čoskoro vyhodia z Angeliky, kvôli zásahom do spravodajstva. V demokratickej spoločnosti je to niečo neprípustné a mala by to riešiť aj EÚ…

  1. @ Angelika :

   Zapomeň na to že české PPF které vlastní a ovládá nenažraná Česka Kellnerová vyhodí toho ředitele Markízy kterého tam Češi z Novy na její popud záměrně dosadili.
   PPf má na Slovensku hromadu stáních zakázek a proto leze F.c.vi a jeho vládě někam aby náhodou nepřišla náhodou o nějaký cent ze zisku. Slováci už konečně dostaňte rozum a vykopte ty nenažrané Čehúny které kvůli jednomu centu zisku navíc raději obětují demokracii a podporují ze Slovenska!!!

   Češi jsou vychc.ní a lakomí jak sv.ňa.

  2. A čo si Ty Angeliky vlastne predstavuješ pod takým výrazom, že „demokratická spoločnosť“?
   To je taká, kde zamestnanci rozhodujú, kto bude ich nadriadený v práci, a zamestnávateľ – súkromný vlastník nesmie zamestnancom určovať náplň ich práce?
   Mám dojem, že z toho nejaká dezorientovaná 🙂

  3. Angelika# – Nespokojní redaktori a moderátori si môžu založiť vlastnú „nezávislú“ televíziu.

 8. Každy môže pozerať hocičo vy neudsudujte láskavé prestaňte písať komentáre mne je zle stich komentárov

 9. „S vysielateľom sme o tejto možnosti hovorili, ale túto možnosť striktne odmietol, takže stanice ostanú zakódované“. To už ako štát v štáte. Treba odňať Markíze licenciu, že odmieta vysielať FTA v DVBT!

  1. Majiteľov a vedenie Angeliky by mala striktne riešiť generálna prokuratúra EÚ.

  2. A prečo akože? Len preto, že vysiela kódovane? Pokiaľ viem, neporušuje tým žiadny zákon. Kto chce si platí, kto nechce nech neplatí a sleduje TV čo sú zadarmo. Ak vás bude väčšina, príde Markíza o sledovanosť a potom sa manageri budú zamýšľať prečo je to tak. Aké je to jednoduché.

 10. Plustelka už sa mala davno zamerať na širenie tv kanálov pre dediny na Slovensku a ponukať tv programy v jej službe a Tv Joj Group a Tv Markíza a spol. a vytvoriť im balík slovenských súkromných Tv a kto chce nech si ich ľudia predplatia.Mali dávno oddeliť súkromný a verejný sektor.No keď sa delila Republika v 1993 tak sa vysielanie medzi štatmy neurobilo zákonom . Plustelka mala ich preladiť do kodeku H265 HEVC. No Tv Joj spolupracuje s Tv Prima a Tv Markiza s Tv Nova . Tieto telky to je Americký hnus . Na Slovensku mohol by platiť zákon o Súkromných Tv – ak chceš vysielať a podnikať tak len jeden tv kanál a aby do verejnoprávnej telky ako je česká telka CT Šport tak aby Joj Group neposiela výzvy o vypnutí tv kanalu. Keby v SR fungovala konkurencia tak upadnú v SR tieto telky Tv Joj a Tv Markíza. Tu musí fungovať konkurencia .

  1. V celej EÚ by mali byť dostupné všetky programy a nie blokovať napr. ČT sport a ďalšie…

 11. Mux2 a Mux3 kedy uz konecne preklopite do DVB-T2 s aspon Mpeg4
  Vsak uz sa prestavaju predavat televizory s normou DVB-T

  1. @ Hrachozrut 11.06.2024 o 21:09 :

   Mux 3 je dávno v Mpeg4 a v žádném případě ho není potřeba překlápět do DVB-T2 z DVB-T když tam jsou jen čtyři stanice RTVS a je to veřejnoprávní Mux a žádný komerční odpad tam stejně nemože byt!!!

   U Muxu 2 by se mohli klidně stanice TV JOJ, JOJ plus a WAU překlopit z Mpeg2 do Mpeg4 a také není potře ho překlápět do DVB-T do DVB-T2.

   Co by se mělo v každém případě udělat u Mux 2 je následující.
   Kódovanou a placenou TA3 HD přesunou co Muxu 1 a místo ní zařadit JOJ 24 HD z Muxu 1 do Muxu 2-

   Zrovna tak by se měla placená a kódovaná stanice Sport 2 HD HEVC nově přesunou do Muxu1 Plustelky a následně z Muxu 1 přesunout stanici TV LUX HD do Muxu 2.

   U DVB-T 2 je oproti DVB-T horší pokrytí a navíc placené a kódované sanice z placené Plustelky nemají dle mne nemají co dělat v DVB-T Muxu kde jsou neplacené FTA stanice od Jojky.

  2. ..tí pomatenci z o stoky menom joj sa ešte chválili, že nadalej budú vysielať v mpeg2, aby boli „prístupní všetkým divákom““, je to na plač a smiech, v mpeg2 nevysielajú ani v bangladéši.

  3. Keby prehodili Mux3 do DVB-T2 tak by tam dostali vsetky 4 RTVS stanice v HD do Mux3.
   Teraz len zaberaju dve verejne stanice miesto v Mux1 pre Plustelku.

   A rovnako keby Prehodili Mux2 do DVB-T2 tak by sa tam zmestilo aj 6 stanic v HD

 12. zaujimave ze v CZ su vsetky stanice v DVBT2 volne pristupne je tam cca 50 stanic najnovsie teraz filmove a je tam viac poskutovatelov nie len ceske radiokomunikace a u nas jeden towercom hnoj spiny toto preco neriesi antimonopolny urad

  1. Prěsňě ! ! ! F Bohémyjy f Prague maiú 51stanic f DVBT2 a ečte naviše nä njekterích mjestah f Prague móžu nä antenó pryjýmaď ai DVBT2 Ňemecké a Polskije próše panstvó ! ! !

 13. To je sice pravda, že jdou volné, ale kvalita obrazová značně pokulhává vuci okolním zemím, kde je obsah převážně v HD rozlišení nebo HD ready a v režimu FTA. Záleží samozřejmě na podmínkách které si utcili. Některý programy jsou i v placeném režimu a kódované. Jediný kdo poskytuje HD kvalitu obrazu u nas je veřejnoprávní ČT a soukromá tv Sporty tv a v režimu HD ready 720p jde zpravodajská CNN Prima News. To je vše. Prostě něco za něco. Kdyby to aspoň bylo v režimu HD ready 720p, sice žádný zázrak by to nebyl ale aspoň něco. Nedávno takto jeste vysílala své programy Prima tv, ale pak také přešli do obrazového formátu SD+. Svou roli za tento stav v tom taky sehráli určitý soukromny spolecnosti provozující tv a dalším faktorem je cena za šíření programu v pozemním vysílání v DVB-T/T2.

 14. Markizu HD, Dajto HD, Doma HD aj Krimi HD roky rokuce vysielaju v DVB-T na platforme TECKO.sk za 39,- rocne.

  1. Á jaké tó mä fčuleky pokritje ? ! ? ná urovňy štatystyckei chibi ? ! ?

 15. Plustelka je dobrá vec, ale čo by som odtiaľ vyhodil tak to je reklamná Markíza a jej odnože, TV JOJ HD a aj tie 2 TV Prima, ktorým tu TV JOJ predáva reklamu. Miesto nich hy som tam dal skutočné platené TV typu MTV 80, 90 a pod. bez reklám….

Pridaj komentár

Upozornenie: Ak už ste sa rozhodli napísať komentár, tak píšte prosím iba komentáre k článku, ktorý je vyššie! Komentáre nesúvisiace s článkom vyššie, opakujúce sa, obsahujúce nadávky v akomkoľvek jazyku, spam, urážky, skrytú reklamu, provokáciu, nenávisť, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, môžu byť vymazané bez udania dôvodu.