Towercom pridal do 1. multiplexu Sport 1

Do prvého terestriálneho DVB-T multiplexu pribudol dnes nový televízny kanál Sport 1 v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Vysielanie programu bude štandardne kódované systémami Irdeto (CAIDy 0668 a 069A) a sprístupnené iba zákazníkom platformy Plustelka so zaplateným programovým balíčkom Štandard. Ten ponúka operátor Towercom v rámci akcie za ročný poplatok 35,88 €, v priemere teda záujemcovia zaplatia mesačne 2,99 €.

Športový kanál Sport 1 rozšíril ponuku Plustelky, ktorá už aktuálne obsahuje 21 televíznych kanálov (18 v SD a 3 v HD kvalite), diváci môžu samozrejme prijímať ešte navyše aj ďalšie nekódované programy a to či už z celoplošných, alebo aj regionálnych multiplexov. Pre príjem všetkých kanálov je potrebné zariadenie s podporou štandardu DVB-T2 a mať predplatený balík Plustelka Štandard.

Rozšírenie ponuky Plustelky poteší najmä športových fanúšikov. Tí sa môžu už v mesiaci august tešiť napr. na francúzsku Ligue 1: Monaco – Toulouse či Paris Saint-Germain – Amiens. Chýbať nebude ani Formula 1, ktorá po letnej prestávke bude pokračovať v sezóne Veľkou cenou Belgicka.

Sport 1 je súčasťou prvého celoplošného DVB-T multiplexu, ktorý už aktuálne obsahuje sedem televíznych kanálov a jeho kapacita je plne obsadená. Jej zvýšenie je možné už len prechodom na DVB-T2, prípadne preklopením voľne šírených programov (TV LUX, TV8 alebo WAU) z MPEG-2 na MPEG-4. Pri nekódovaných programoch si však určujú parametre vysielatelia, vzhľadom na to, že si kapacitu v multiplexe platia. Podobne je to aj u iných voľne šírených programoch v celoplošných multiplexoch.

V čase písania správy dosahoval dátový tok programu Sport 1 v priemere 1,6 Mbps a šírený bol s obrazovým rozlíšením 704 x 576.

Kompletnú ponuku všetkých slovenských celoplošných DVB-T multiplexov, ako aj vybraných miestnych, nájdete na našej špeciálnej stránke www.satelitnatv.sk/vysielace/.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.