Towercom reagoval na vyhlásenie Markízy, že končí so šírením v DVB-T

Prevádzkovateľ všetkých štyroch celoplošných DVB-T/T2 multiplexov, spoločnosť Towercom, dnes reagoval na vyhlásenie Markízy, ohľadom ukončenia šírenia programov TV Markíza, Doma a Dajto v terestriálnom vysielaní. Operátora vyhlásenie Markízy prekvapilo, keďže vzájomné rokovania nepovažoval vôbec za ukončené. Zároveň informuje, že v súčasnosti až tretina slovenských domácností prijíma digitálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky (zdroj: omnibusový priekum GfK, 03/2016). „Záujem zákazníkov o bezplatnú ponuku je záväzkom pre spoločnosť Towercom ďalej rozvíjať platformu DVB-T,“ uvádza v tlačovej správe.

Teší nás popularita DVB-T platformy ako aj dôvera vysielateľov, ktorým ide predovšetkým o sledovanosť a o to, aby sa dostali čo najbližšie k svojim divákom. Prekvapuje nás vyhlásenie vysielateľa TV Markíza ohľadne ukončenia šírenia svojich televíznych staníc v DVB-T koncom roku 2016. Hoci za našu stranu vzájomné rokovania nepovažujeme za ukončené, vyhlásenie podľa ktorého Markíza-Slovakia deklaruje ponechať svoje TV stanice už iba v platených programových ponukách s množstvom ďalších multi-žánrových TV staníc, rešpektujeme. Zároveň sme otvorení akýmkoľvek ďalším rokovaniam o spolupráci v budúcnosti,“ povedal Roman Fischer, generálny riaditeľ Towercom a dopĺňa: „Na divákoch nám záleží, preto sme pripravení programovú ponuku terestriálneho vysielania doplniť adekvátnou náhradou. Sme radi, že môžeme rozvíjať Voľnú telku dlhodobo vďaka našim stabilným partnerom ako sú RTVS, TV JOJ a TA3.

TIP: Stanice Markízy v DVB-T nemusia skončiť, môžu byť ale kódované

Towercom investuje do rozvoja DVB-T
V tomto roku Towercom realizoval už niekoľko projektov a na ďalších pracuje. Prvou fázou je prechod 4. multiplexu na moderný štandard DVB-T2, ktorý vytvorí nielen dodatočný priestor pre rozšírenie ponuky Plustelky o nové programy vo vysokom rozlíšení ale aj rozvoj interaktívnych služieb HbbTV. Počas jesenných mesiacov bude navyše doplnená sieť vysielačov 1. multiplexu za účelom zvýšenia pokrytia na viac ako 90% obyvateľov.

Spomeňme, že tento mesiac bol spustený aj nový miestny DVB-T2 multiplex z vysielacej veže Kamzík vo VHF pásme, ktorý šíri RTVS Ultra HD kanál s kodekom H.265.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Neverím , že Markíza odíjde , akurát skúša ušetriť za vysielanie, ktoré je neúmerne drahé cez Towercom. Ak by išla do Avisu , to by boli hneď plné Muxy a podporilo by to aj sledovanosť regionálok v Muxoch.

  • Markíza by chcela platby od operátora za to ich odpadové vysielanie a tiež od ľudí. Tak ako pri HD, ktoré bolo v zahraničí bežné. Keď začínalo DVB-T rýchlo obsadili s Jojkou kapacity, aby tam neprišla náhodou nová TV. Markíza by mala ľuďom platiť potom za elektrinu, ktorú zožerie ich reklama. V káblovke Markízu nepozerám – strčí ju do vrecka aj TV Barrandov. Plustelkový box mám ako rezervu, keby vypadla káblovka a tam mi tiež Markíza nechýba. V Bratislave má Avis slabý Mux na zlom mieste. Cez izbovú anténu, ale chytám iné regionálne Muxy iných operátorov, kde je TV BRATISLAVA, TV9, Západoslovenská TV, Šláger, Noe a Lux a tiež 1 regionálny Mux vysiela aj odpadový kanál TV8. Ten mažem z tunera. Towercom nech Markízu vyhodí a prehodí ďaľšiu sieť Muxov do DVB-T2 a zakóduje ako Mux 4. Môže rozšíriť Plustelku. 2 Muxy budú voľné + sú dostupné regionálne a zo zahraničia s presahom. Markíze potom povedia kábloví a satelitní operátori, že bude platiť za signál ona. DVB-T bude obsadené a Markíza bude na tom horšie ako regionálne TV s pokrytím. 🙂

 • Prečo nevysiela TV9 v BB ?
  Prečo Markíza nevysiela v HD ?
  Jedná sa DVB-T príjem.

 • Ja si myslím že ako sekundárny alebo zálohový príjem je DVB-T aspoň v každej druhej domácnosti. Tie percentá ktoré podsúva verejnosti americký majiteľ Markízy sú vymyslené a nepravdivé. Mám síce satelit ale som za zachovanie a rozširovanie terestriálu,veď sú tu aj ľudia chudobnejší,nie každý má na to aby si platil káblovku alebo satelit. A Markíza keď chce ísť tak nech ide…určite sa svet neprestane točiť a možno už je načase aby odišla…stále dookola to isté…

  • Aj ja som zato aby odišla.Veď každý okolo nás má aj terestriálne aspoň na 1tv.Neverím tých ich 10℅

 • Taktiež DVB-T vyhovuje chatárom , nezamestnaným , osadníkom a letným kuchyňam , preto som 88 ročnej mame inštaloval na dome až dve samostatné antény , sleduje najviac LUX , no pozrie aj RTVS a regionálku.

 • Presne , každý nepozerá len Markízu.Nech pridajú nové stanice a nechMarkíza ide do čerta.

 • Vyzera to tak ze na Slovensko do Dvbt pride Prima International.

 • Konkurencia píše, že do dvb-t na Slovensku pribudne Prima international. Vraj prebehli rokovania s Towercomom a stanica sa pripravuje. Chudera Markíza – signál reklamného billboardu sa stratí na farme. Skrachuje ako jej zakladateľ Rusko.

  • Možno bude nejaká Prima International, možno nebude. Ta správa nemá žiadnu hodnotu. Nič nie je isté, rovnako ani to čo vypotila Markíza, že končí v terestráli. Sú to len mediálne hry. Ak by aj nejaka Prima Int. bola, nikdy to nenahradí kanály Markízy. Jednoducho ľudia budú vždy chcieť Markízu, Doma, Dajto…

 • Ak príde nejaká Prima International , tak to bude niečo ako Nova International , čiže vlastná tvorba .A to je ten istý odpad ako Markíza .

 • Podla všetkého to u Primy nebude ako s Novou International.Na Prime budu nove filmy seriály a vlastná produkcia svojich staníc.A čo je zaujímave chce vysielať v našom Dvbt, takže s tou sledovanosťou na Slovensku to nie je také zlé, ako sa nám to niekto snaží podsunúť. Majú to lepšie zmapované ako Markíza…keď sú ochotný vstúpiť do nášho Dvbt a investovať. Kedže sa o vstupe rokuje je viac než isté, že stanica Prima bude v našom Dvbt.

Tento článok už nie je možné komentovať