Reklama

INTV spustila vysielanie na satelite Astra 3B (23,5°E)

Nová slovenská celoplošná televízia INTV spustila po DVB-T už aj vysielanie prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E). Program si tak môžu naladiť nielen zákazníci satelitných platforiem Skylink a Voľná telka/Plustelka na Slovensku i v Česku, ale aj diváci v takmer celej Európe.

Kanál vysiela v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4) z frekvencie 12 207 MHz. Pre príjem je teda nutný satelitný HD prijímač. Dekódovacia karta potrebná nie je, vzhľadom k tomu, že program vysiela voľne (FTA).

Vo vysielaní chce INTV ponúkať okrem spravodajských a publicistických programov aj dokumenty, filmy, seriály ako aj kultúrne a detské programy. Doteraz však vysielala iba promo a predvolebné diskusie či občasné spravodajské programy. Plnohodnotný program chce spustiť tento týždeň.

Technické parametre pre príjem INTV zo satelitu Astra 3B (23,5°E):
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 207 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: INTV

intv_promo_zaciname1

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pozrite EPG. Čech sa pokúšal napísať niečo po slovensky. Zpravodajská televízia.

 2. Uz sa nevedia dockat spustenia. Aj hodiny maju nastavene 1a1/2 minuty dopredu

 3. Nie je problém televíziu rozbehnúť , je problém ju udržať. Poplatky za satelit ju zničia, dávam jej tak max.rok a bude po nej . Slovensko je veľmi malý trh .

 4. Zaujímavé, mne sa ju na golden médiá nepodarilo naladiť. A to som sa pokúsil naladiť 2x za sebou. A v dvb-t tiež ani tuk

 5. Treba popozerat uz vyhladane programy v prijimaci – mozes to mat uz vyhladane ked nie pod nazvom INTV tak bud Muzika CS alebo Novinka.

 6. Tak dik za radu, ale nepomohlo. Skúsim až budú v ostrom vysielani

 7. No problém v príjme môže byť aj zle nastavená parabola. V mojej lokalite – Zemplín je 12207 MHz najslabší transpondér Skylinku.

 8. Ak mate FastScan nenaladi vám to, pokiaľ to nenahodi SkyLink, treba potom manuálne vyhľadať v prijimači družicu ASTRA 3B (23,5°E)
  a stlačiť v menu,, Pridať TP “ potom zadať alebo napísať do ,, Frekvencia: 12 207 MHz “
  ,, Polarizácia: Vertikálna “
  ,,SR: 27500 “ a spustiť vyhľadávanie. Uloží vám to niekde na konci ako predposledne čislo , s názvom IN TV …. a ak to nepomôže tak si vyčkajte teda na SkyLink kým to s aktualizuje do svojho fastscanu rastru, to pokiaľ mate taký prijimač. Iná možnosť je už len všetko zmazať a znova zoskenovať celu astru.

 9. Kvalita obrazu cez satelit (dokument o hubblovom telescope) sa dá zhodnotiť jednym slovom – hrôza !!!

Komentáre už nie sú povolené.