Reklama

Prichádza nová kuchárska šou Slovensko chutí

RTVS dnes predstavila novú kuchársku šou Slovensko chutí, v ktorej sa recepty z rôznych regiónov Slovenska premieňajú do ľahšej, modernejšej podoby, aby sa tak dostali aj na stoly reštaurácií a divákov. Premiéru bude mať 10. februára na Jednotke.

V Slovensko chutí predstavíme slovenské gazdinky, kuchárky a ich tradičné recepty, ale aj kuchárov majiteľov reštaurácií a ich zamestnancov z rôznych regiónov Slovenska. Sprievodcami novej šou budú Silvia Pilková, autorka šiestich kníh tradičných receptov Poklady slovenskej kuchyne, milovníčka dobrého jedla a skvelá domáca kuchárka, a Michal Šiška, mladý šéfkuchár, ktorý varil u Jamieho Olivera, otvoril po celom svete štrnásť pobočiek jeho slávnej reštaurácie, aby si napokon v Pezinku otvoril svoju vlastnú reštauráciu,“ uvádza RTVS v dnešnej tlačovej správe.
Pokračovanie nižšie:


Silvia a Michal budú putovať po Slovensku a zisťovať, aké jedlá sa v slovenských regiónoch považujú za dedičstvo kuchyne starých mám. Silvia sa nechá inšpirovať receptami, ktoré jej už teraz posielajú ľudia z celého Slovenska. V prvej časti Slovensko chutí Silvia a Michal navštívia domácnosť, kde im hlava rodiny varí jedlo, ktoré sa v danom regióne považuje za tradičné. Vysvetlí a ukáže nielen postup jeho prípravy, ale prezradí aj príbeh, ktorý sa za týmto pokrmom skrýva a prečo sa práve toto jedlo v danej oblasti varievalo a stále varí. Michal sa následne vyberie do jednej z reštaurácií v okolí, aby zistil, či by si toto tradičné jedlo v ľahšej a zmodernizovanej podobe nenašlo svoje miesto na jedálnom lístku. Spolu so Silviou napokon v reštaurácii navaria vlastnú verziu tradičného receptu.

Diváci sa tak v každej časti zoznámia s dvomi receptami – s tradičným jedlom a s jeho odľahčenou verziou. Dozvedia sa veľa zaujímavých informácií a bonusom budú príbehy ľudí z každého kúta Slovenska a dobrá atmosféra, ktorú Silvia s Michalom v každej domácnosti dokážu vytvoriť.

Na prvú časť novej kuchárskej šou Slovensko chutí sa diváci môžu tešiť na Jednotke v utorok 10. februára o 21:30 hneď po šou Nikto nie je dokonalý. Režisérom Slovensko chutí je Rado Štefanov, ktorý sa podieľal aj na úspešných projektoch RTVS Milujem Slovensko či NAJ dedinka Slovenska.Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

Komentáre už nie sú povolené.