Reklama

SAT>IP – budúcnosť pri satelitnom príjme

Vývoj ide neuveriteľne dopredu a nevynecháva pritom ani satelitný príjem a to aj vďaka vyšším nárokom samotných zákazníkov – divákov. Spoločnosť SES predstavila tento rok novú technológiu, ktorá môže byť využívaná pri satelitnom príjme a to konkrétne SAT>IP. Vďaka tejto technológií je možné sledovať satelitné programy aj na zariadeniach, ktoré pracujú na IP protokole ako sú napr. aj tablety, herné konzoly, počítače či smartfóny.

Ako táto novinka funguje? Bežný satelitný signál sa pri tejto novej technológii konvertuje na signál použiteľný pre internetové zariadenia a ďalej sa šíri už ako je to napr. v prípade domácej siete. Hlavnou výhodou tejto technológie je, že prináša sledovanie satelitnej televízie na počítačoch, notebookoch, tabletoch, smartfónoch pripojených k domácej sieti a to či už káblom, alebo bezdrôtovo prostredníctvom Wifi. Určite je zaujímavá aj skutočnosť, že na všetkých zariadeniach je možné sledovať programy úplne nezávisle a bez straty kvality obrazu.

SES ešte v júli tohto roku už vydala aj prvý certifikát pre prevodník SAT>IP od výrobcu Inverto Digital Labs. Prvé zariadenia by sa mali dostať v najbližšej dobe najskôr na nemecký trh a neskôr by mali nasledovať aj ďalšie krajiny.

Príklad použitia technológie SAT>IP v praxi:


Mohlo by vás ešte zaujímať