Reklama

Dvojka dnes odvysiela dokument o M.R. Štefánikovi

Slovenská televízia pri príležitosti výročia narodenia Milana Rastislava Štefánika ( 21. júla 1880) aktuálne zaradila do vysielania dnes večer o 20:50 na Dvojke premiéru úvodnej časti dokumentárnej série s názvom „Štefánik. Príbeh hrdinu. Poroba“. Prináša obraz zrodu moderného slovenského národa, s ktorým je úzko spätý Štefánikovský rod a životný príbeh Milana Rastislava Štefánika.

Historicky verný Štefánikov obraz vyrastá z jeho hlavnej životnej línie, strastiplnej cesty, zložitosti jeho osobnosti a hodnotového sveta. Nejde len o neho samého, ale o množstvo dobových dejov a situácií, ktorých bol aktérom, účastníkom a svedkom, významných pre jeho žitie.

Dokumentárny film Pavla Kanisa prináša filmovú biografiu, založenú na rozsiahlom archívnom výskume. Divákovi poskytuje možnosť nanovo sa orientovať v dejinnej problematike, ktorá mala významný dosah na našu národnoštátnu súčasnosť.

Štefánik. Príbeh hrdinu. Poroba.“ Dnes, vo štvrtok 19.7. o 20:50 hod. na Dvojke

(RTVS)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Dobry den, chcel by som sa Vas opytat ci nemate nahodou nejake informacie kedy bude odvysielany druhy diel tohoto dokumentu.

Článok už nie je možné komentovať.