Reklama

Towercom pridal do 1. multiplexu Sport 1

Do prvého terestriálneho DVB-T multiplexu pribudol dnes nový televízny kanál Sport 1 v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Vysielanie programu bude štandardne kódované systémami Irdeto (CAIDy 0668 a 069A) a sprístupnené iba zákazníkom platformy Plustelka so zaplateným programovým balíčkom Štandard. Ten ponúka operátor Towercom v rámci akcie za ročný poplatok 35,88 €, v priemere teda záujemcovia zaplatia mesačne 2,99 €.
Pokračovanie nižšie:


Športový kanál Sport 1 rozšíril ponuku Plustelky, ktorá už aktuálne obsahuje 21 televíznych kanálov (18 v SD a 3 v HD kvalite), diváci môžu samozrejme prijímať ešte navyše aj ďalšie nekódované programy a to či už z celoplošných, alebo aj regionálnych multiplexov. Pre príjem všetkých kanálov je potrebné zariadenie s podporou štandardu DVB-T2 a mať predplatený balík Plustelka Štandard.

Rozšírenie ponuky Plustelky poteší najmä športových fanúšikov. Tí sa môžu už v mesiaci august tešiť napr. na francúzsku Ligue 1: Monaco – Toulouse či Paris Saint-Germain – Amiens. Chýbať nebude ani Formula 1, ktorá po letnej prestávke bude pokračovať v sezóne Veľkou cenou Belgicka.

Sport 1 je súčasťou prvého celoplošného DVB-T multiplexu, ktorý už aktuálne obsahuje sedem televíznych kanálov a jeho kapacita je plne obsadená. Jej zvýšenie je možné už len prechodom na DVB-T2, prípadne preklopením voľne šírených programov (TV LUX, TV8 alebo WAU) z MPEG-2 na MPEG-4. Pri nekódovaných programoch si však určujú parametre vysielatelia, vzhľadom na to, že si kapacitu v multiplexe platia. Podobne je to aj u iných voľne šírených programoch v celoplošných multiplexoch.

V čase písania správy dosahoval dátový tok programu Sport 1 v priemere 1,6 Mbps a šírený bol s obrazovým rozlíšením 704 x 576.

Kompletnú ponuku všetkých slovenských celoplošných DVB-T multiplexov, ako aj vybraných miestnych, nájdete na našej špeciálnej stránke www.satelitnatv.sk/vysielace/.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Obrazová kvalita na urovni 20 x prehratej VHF kazety. Niečo otrasné.

  2. …a prima plus už len v sd. to akosi zabudli povedať… hanba… katastrofálne rozlíšenie tohoto športgového kanála. taktiež aj eurošporty sú jedna veľká katastrofa. mali by to dávať zadarmo lebo to je utrpernie sa na to kockované divadielko pozerať.

  3. U mňa absolútne bez kockovania.

    Buď máš TV „60 alebo problém zo signálom.

  4. Obraz nič moc ako sd mám plazmu ale na kórejských ledkach asi horšie

Komentáre už nie sú povolené.