Reklama

Do DVB-T pribudne nový športový kanál

Ponuka terestriálnej platformy Plustelka sa bude rozširovať. S platnosťou od 1. augusta 2017 pribudne do programového balíka Plustelka nová športová televízna stanica Sport 1. Doplní tak športové programy Eurosport 1, Eurosport 2 a Sport 2.

V priebehu uplynulých mesiacov ide o štvrté programové rozšírenie. V júni bola programová ponuka Plustelky doplnená o televízne stanice Markíza HD, Doma a Dajto, okrem toho tiež platforma zrušila bezplatný balík Plustelka Mini a vyradila z ponuky hudobnú televíziu Senzi. „Som rád, že sa nám darí prinášať divákom stále viac zábavy a informácii do slovenských domácností prostredníctvom antény. Verím, že rozšírenie balíka Plustelka o programovú službu Sport 1 ponúkne divákom bohaté športové zážitky,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Towercom, Ivan Peschl.
Pokračovanie nižšie:


Nová programová služba bude súčasťou plateného balíka Plustelka Štandard, ktorý je dostupný za stále nezmenenú akciovú cenu 2,99 €/mesiac pri predplatení služby na 1 rok. Akciová cena platí pri predplatení balíka do konca roka 2017. Diváci voľného vysielania cez anténu si budú môcť pozrieť týždennú ochutnávku športových prenosov počas prvého augustového týždňa.

Už v rámci augusta ponúkne Sport 1 divákom futbalovú nádielku zápasov Ligue 1: Monaco – Toulouse a Paris Saint-Germain – Amiens. Chýbať nebude ani Formula 1, ktorá po letnej prestávke bude pokračovať v sezóne Veľkou Cenou Belgicka.

Kanál Sport 1 bude šírený v rámci 1. celoplošného multiplexu v norme DVB-T a kompresnom štandarde MPEG-4. Divákom Plustelky, ktorým sa služba nenaladí automaticky, odporúčame po 1. auguste preladiť svoje prijímače manuálne.

Kompletnú programovú ponuku Plustelky nájdete vždy na tejto našej špeciálnej stránke.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pred viac než rokom sa hovorilo o rozširovaní ponuky plustelky, keď prejde do formátu dvb-t2. Odvtedy tam pridali stanicu eroxxx a superstanicu prima plus. Voľná telka sa pre zmenu zcvrkla. Potom sa objavia megastanice markízy v plustelke akože rozširovanie ponuky. Dovoľte, aby som sa zasmial. Ozajstné rozširovanie ponuky nastalo až teraz, stanicou šport 1. Predsa sme sa dočkali. Gratulujem.

  1. Správny postreh ozajstné rozširovanie Plustelky podľa mňa práve nastalo, ak sa pridá program v tomto časovom horizonte 1.8 znamená to že hlavná fáza rozširovania Plustelky ešte len príde.Je to môj názor s ktorým nemusí každý súhlasiť má však logiku.

  2. Hmm zaujimavý postreh ja si zas myslim, že od noveho roku, po tej akcii 2,99 eura do konca roka,plustelka zdražie. Potom pride úbytok zákaznikov a koniec. Dávam plus telke tak rok.

  3. „… davam bolsevikovi rok, maximalne dva.“ 😀

 2. Z celoplošného DVB-T boli k 1.1. resp. k 1.7. vyradené tieto FREE stanice: Markíza, Doma, Dajto, Senzi, ČT1 a ČT2. To je 6 voľných staníc, ktoré boli bez mesačných poplatkov – o ktoré diváci FREE DVB-T prišli (to je asi ten spomínaný rozvoj DVB-T…). Pýtam sa kedy budú FREE náhrady v celoplošnom DVB-T za tieto vyradené stanice? Za Markízu je akurát „náhrada“ BARRANDOV FAMILY (aj keď by sa dalo polemizovať o tej náhrade). Menedžéri, nový direktor, nový hovorca z TWC, kedy bude 5 FREE náhrad v celoplošnom DVB-T za týchto 5 vyradených FREE staníc? ! ? Keď tak radi rozprávate ako sa DVB-T rozvíja…

 3. To už len vrátiť späť do voľnej telky markizácke programy, prima plus, senzi a slovak sport. Hneď bude dosť miesta v plustelke na rozširovanie ponuky. Možno by stačilo všetky muxy preklopiť do formátu mpeg-4. Alebo zriadiť 5. mux v mpeg-4. Ako to majú aj susedia.

  1. Geri.Všetko má svoj čas už som nie raz písal-všetko že so všetkým súvisí.Každý kto len minimálne sleduje situáciu na trhu vie približne posúdiť jeho vývoj.5.Mux nebude.Na rozšírenie Plustelky netreba pridať žiadny Mux. Nie je predpísané kedy prejde k preklopeniu jednotlivých Muxov do T2.Termín 1.2.2021 je však podľa všetkého-konečný.

 4. píše sa rok 2017,hurá sláva,do plustelky pridali športový program hurá sláva,počítam že v mazanine SD ako sport2 hurá sláva prečo je potom kvalita SD obrazu v T2 porovnateľná ako na komančských CRT-čkách ????

 5. Piaty Mux je ako rezerva pre T2/HEVC resp. môže slúžiť ako dočasný pred preklopením zvyšných do T2/HEVC

  Momentálne sa z tejto sady používa k37 v BA pre lokálny mux ZSTV.

 6. z TV MARKIZA sa stala luxusna TV pretože je platena a nie je už tak lahko dostupna.

Komentáre už nie sú povolené.