Reklama

Programy TV Markíza od polovice júna opäť v DVB-T

Trojica televíznych programov skupiny Markíza (Markíza, Doma a Dajto) sa po približne šiestich mesiacoch vráti do terestriálneho vysielania. Všetky stanice komerčného vysielateľa však už nebudú šírené voľne, ale kódované systémami Irdeto. Pre ich príjem si tak budú musieť diváci priplatiť.
Pokračovanie nižšie:


Towercom s Markízou podpísali zmluvu do roku 2019. Televízia bude dostupná v rámci plateného balíčka Plustelky so všetkými svojimi stanicami. Rokovania o návrate Markízy do vysielania cez anténu trvali niekoľko mesiacov,“ uviedol operátor v tlačovej správe.

Televízia Markíza bude od polovice júna tohto roka dostupná v rámci balíčka Plustelky za nezmenenú cenu. Vyplýva to z dohody, ktorú uzavreli generálni riaditelia spoločnosti Towercom a televízie Markíza, Ivan Peschl a Matthias Settele. „Tešíme sa, že opäť môžeme ponúknuť ľuďom, ktorí sledujú televíziu cez anténu bohatšiu ponuku programov. Našim cieľom je totiž zabezpečiť čo možno najviac informácií a zábavy pre maximálny počet slovenských domácností. Zároveň sme radi, že sa opäť potvrdilo, že vysielanie cez anténu je štandardná technologická platforma,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Towercom Ivan Peschl.

Plustelka ponúka aktuálne balíček Štandard, ktorého súčasťou budú aj programy Markízy, na 12 mesiacov za akciovú cenu 35,88 €. V prepočte tak diváci zaplatia iba 2,99 € mesačne. Pri platbe na menej ako rok je to 5,99 € mesačne. V ponuke má tri neplatené televízne programy ČT1, ČT2, Senzi, ako aj ďalších pätnásť platených (voliteľných) programov Sport2, Eurosport 1, Eurosport 2, JOJ HD, JOJ Cinema HD, Prima PLUS HD, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, RiK, VH1, Spice a EroXXX.

Pre príjem platformy je však potrebné okrem terestriálnej antény aj prijímacie zariadenie s podporou DVB-T2 a bezkartový CI+ modul (Smit, Strong), alebo bezkartový terestriálny DVB-T2 prijímač Alma T300HD, poprípade samostatná dekódovacia karta Plustelka.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Príspevok z inej diskusie:

   Aj tak sa im nezvýši sledovanosť. Môžu robiť čo chcú. Pokiaľ sa nevrátia ZDARMA cez anténu do DVB-T, tak im stále bude klesať sledovanosť. Cez anténu sledovali vysielanie hlavne stredná a staršia generácia – dôchodcovia, a práve o týchto divákov odchodom z antény z DVB-T prišli… Takže môžu robiť čo len chcú, pokiaľ nevrátia bezplatný príjem „svojim“ divákom o ktorí ich pripravili budú len klesať. Ako nazvať TV, ktorá sa vykašle na svojich divákov, tým že ich odstrihne na anténe ? ? ? Preto ak sa nevrátia ZDARMA na anténu, tak ich seriály, filmy, telenovely a ďalšie relácie nebudú mať sledovanosť, lebo práve toto sledovala stredná a staršia generácia – dôchodci a práve títo diváci nemajú prístup k vysielaniu zdarma. A ak sa aj vrátia do PLATENÉHO DVB-T, tak nebudú mať vyššiu sledovanosť, lebo ak diváci neprešli na PLATENÝ satelit, káblovky, IPTV, neprejdú ani na PLETENÉ DVB-T. A tí diváci, čo na ich odpurúčanie už prešli na satelit, káblovky, IPTV, tak už tam objavili množstvo iných programov a bez reklamy a na nich si ani nespomenú… Sami sa potopili. Takže buď sa zavčasu spamätajú alebo skončia… Predtým, keď odchádzali z antény, som im do telky písal, že sledovanosť cez anténu je určite oveľa vyššia ako 33 %, ktoré udáva Towercom, lebo veľa divákov ani nevie, že to čo sledujú na telke im ide cez individuálnu anténu na streche alebo cez spoločnú televíznu anténu na streche a preto to neuvedú do prieskumov. Preto môj odhad je, že vysielanie cez anténu prijíma cca 45 – 50 % divákov (v Čechách je to viac ako 60 %). A ďalšia vec, diváci do prieskumov uvedú, že majú príjem na hlavnom televízore (obývačka) cez satelit, káblovky, IPTV. Ale to, že v 2., 3., 4. … izbe / miestnosti (kuchyňa, jedáleň, spálňa, detské, hosťovské) majú ďalšie televízory, kde im ide signál z antény to už neuvedú!!! Ale nebrali to v úvahu, keď som ich nato upozorňoval, ani mi neodpísali… Komu niet rady, tomu niet pomoci… Tak im treba ! ! ! P. S.: Oni tvrdia, že je to len 10 % divákov, ktorí sledujú vysielanie cez anténu 😮 Cha, cha, cha… No keby to bolo len 10 % divákov, tak určite nie sú tam, kde sú so sledovanosťou po odchode z antény z DVB-T… Je to cca 45 – 50 % divákov, ktorí sledujú vysielanie cez anténu!!! Signál cez spoločné televízne antény prijímajú okrem panelákov aj penzióny, hotely, nemocnice, administratívne budovy, školy, štátne inštitúcie a úrady atď. – a to je množstvo divákov!!! A najviac individuálnych antén je na rodinných domoch a chatách.

  2. „Oni tvrdia, že je to len 10 % divákov, ktorí sledujú vysielanie cez anténu „. Pýtam sa: Ak podľa nich len 10% divákov prijíma vysielanie cez anténu, ako je potom možné, že sledovanosť klesla minimálne 25%? To matematicky neobstojí… Buď sa niekto prepočítal, alebo neovláda základnú matematiku…

  3. Podstata je rovnaka, cena plustelky sa bude jednoznačne zvyšovať

 1. Som zvedavý do ktorého Muxu to dajú. Ak do pôvodných MUX 2,1 tak si to na chalupe predplatím. Nebudem meniť TV po troch rokoch na normu DVB-T2. Kvôli tomu som ostal bez CT1,2 aj keď vlastním modul od Plustelky.

  1. 4.mux je stale velky problem,ak sa vrati do pôvodnych muxov-bude problem DVB-T2,novy tv sa neoplati-riesenie moze byt stb od plustelky.

 2. Uz sa tesim na reklamu s mackom_uskom ako bude behat po izbe s antenou a presviedcat nas ze ano mozme pozerat aj markizu a stabilne a bez rusenia a staci len zaplatit par centov za mesiac

  1. Pozor!!! Môže vzniknúť ešte aj opačný efekt, ktorí si Towertrollovia neuvedomili, že diváci začnú vo veľkom odhlasovať Mínustelku, kvôli kanálom Angeliky a príp. vyšším poplatkom a spoplatneniu ČT1 a ČT2.

 3. A neviete ako o bude s ČT1 a ČT2, lebo v diskusii na zive.sk píše nick „slovak“ že ČT1 a ČT2 majú presunúť z free do platenej ponuky… No keď prídeme kvôli kanálom Angeliky o ČT1 a ČT2 zdarma hneď predávam prijímač alebio ho vytknem do kontajnera.

 4. Dúfam, že ich šupnú do Muxu 4 s jeho „excelentným“ pokrytím Slovenska (málokde), to by si zaslúžili a mimochodom ČT1 a ČT2 končia v režime volného príjmu (stačil iba príjmač s Irtedom alebo modul Plustelky – nebolo treba platiť mesačne poplatky) to na 100 % kvôli Markíze aby nemali výhodu. Čítal som to akurát teraz na jednom spravodajskom serveri, kde sa s tým pochválil riaditeľ Towercomu. No nemál sa teda čím chváliť. A Markíze to teda divákov nevráti, málo bude takých, ktorí si budú kupovať nový príjmač alebo modul a ešte k tomu aj platiť mesačný poplatok.
  rozhovor s riaditeľom towercomu: aktuality.sk/clanok/489024/defintivne-potvrdene-markiza-sa-vracia-na-antenu/

 5. Tu vidno aky neforovy je towerkom, sluboval, ze pride do platenej ponuky silny hrac, ak to ma byt toto, tak su iba obycajny klamari. Tento odpad nech zaradia ako samostatnu trojicu kanalov za zvlast poplatok, aby bolo jasne, ze kto ma zaujem o sledovanie.
  Taktiez nasi dobre plateny zakonodarci v parlamente okrem riesenia nezmyselnych veci, by mohli konecne prijat zakon tykajuci sa televizneho vysielania, ktoreho ulohou by bolo zakazat platenej televizii prerusovat vysielanie reklamou a taktiez rusit vysielanie vyskakujucou reklamou. A potom nech je ta markiza platena.

  1. Mali by prijať zákon ako chcú prijať v Českej republike, že DVB-T / T2 bude v budúcnosti zadarmo ! ! ! Proste, to čo je vzdušne zadarmo a kto chce nech si platí za platformy: satelit, káblovky a IPTV.

 6. Ja som stále bez diaľkového ovládača, takže takéto veci vôbec neriešim.

 7. Som zvedavý na cenu za šírenie, obávam sa , že bude ešte platiť Towercom Markíze , to by bol riadny góóól.

 8. V niektorych spravach citam, ze CT 1 a CT 2 boli v rezime Free to air. No jedine, ze v Cesku. U nas boli v rezime Free to view.

 9. Takže kvôli kanálom Angeliky a spol. prídu diváci o ČT1 a ČT2 zdarma… Gratulujem Towertrollom!!! Ďalší klinec do rakvy DVB-T/T2 ! ! !

  1. na nete je toľko televízii, že človeku môže z neustáleho pozerania prísť nevoľno…

 10. Kto uz len bude platit za to, aby mohol pozerat reklamu prerusovanu zostrihmy z americkych filmov?

 11. …aha, takže tí, ktorí si nedali satelit a prišlí o Narkózu, teraz vyhodia mesačne 5,99 EUR? Ročne 72 EUR? Dôchodcovia? Muklovia v strednom veku? Samoživiteľky? Za reklamy prerušované filmom? Za priblblé seriály pre div(i)ákov s IQ v subnorme? Tak určitéééééééééé. Ten, kto si to myslí, sa musel asi s koňom zraziť…. Tí ktorí si dali zrobiť satelit (kvôli Murphíze) , už pol roka chápu, že sú tu OVEĽA kvalitnejšie stanice, než je Narkóza. Otvorili sa im také možnosti, že nastal poprask. Napríklad taký ViasatHistory., Nature a pod. Jednoducho si slovenskí diváci dovolili tú drzosť, že…. (preladili). Setteleho môže aj poraziť. Ale už by dotyčný pán mohol začať chápať, že musí zmeniť dílera. Že v „teste vernosti diváka“ Murphíza jednoducho – neobstála. Nikomu nechýba. Ale očakávať od riaditeľa Murphízy, že niekedy pohne rozumom? Nežartujte… Prechod do platenej sekcie bude mať efekt: NULA. A k zrušeniu FREE ČT1+2. Doporučujem vrátiť Towercomu moduly a pýtať si naspäť kúpnu cenu. Seriózne prepočty hovoria, že ak to urobí čo i len 20% divákov, Towercom ČT1+2 bude musieť vrátiť ako Free.

  1. Množstvo panelákov využilo dotácie na zdigitalizovanie STA-čiek – Spoločných televíznych antén, kde majú aj ČT1 a ČT2 z Plustelky. Teraz môžu spoločenstvá panelákov všetko reklamovať a žiadať naspäť peniaze (tí ktorí si to hradili v plnej cene bez dotácií).

 12. ale, ale, Markíza, čože sa to stalo? Ts, ts, ts: žeby Váš dvorný „odborník na vysielanie“, pán Macko zmenil názor? Že tá anténa nie je až taká nekvalitná, ako Ste nám bohorovne tvrdili? Že pod úroveň braku bol skôr nekvalitný Váš reklamný šot s brain-washingom? Alebo pán Macko už Ste konečne po 10-tich rokoch pochopili rozdiel medzi digitálnym a analógovým vysielaním? (narážam na to zrnenie a duchov vo Vašej reklame) Už Ste si doštudovali rozdiely? Už Ste pochopili, čo je to „kockovanie obrazu“ v digitále? Či Ste pol roka boli o chlebe a vode? Gratulujem. Len tak ďalej… Ten šok z prepadu sledovanosti som úprimne zo srdca Markíze želal a tešil sa z neho. Markíza skrátka padla na „ústny otvor“. A nevyhnutne potrebuje dostať ďalšiu facku od života. Sama si ju „pýta“. V platenej ponuke DVB-T je to opäť odsúdené na neúspech…

 13. Kedže to dajú do muxu 4 s jeho biedným pokrytím, tak je to ako z blata do kaluže, veľa si nepomohli a ešte čt-ka dali do plateného balíka, erotiku do premium balíka, towercom si určite nepolepší skôr naopak,v podstate je to ešte horšie ako to bolo.

Komentáre už nie sú povolené.