Reklama

O českých televíziách na Slovensku budú diskutovať vysielatelia a operátori

O sporných otázkach spojených s témou šírenia českých staníc na Slovensku budú zajtra predpoludním v televíznej veži na bratislavskom Kamzíku debatovať zástupcovia slovenských a českých vysielateľov, retransmitorov aj relevantných inštitúcií. „Rozhodli sme sa zorganizovať panelovú diskusiu k téme cezhraničného vysielania, aby sme objasnili širší kontext tejto pomerne zložitej problematiky a umožnili zadefinovať svoju pozíciu v rámci nej všetkým dotknutým subjektom. Otázka posledných dní, či budú môcť diváci na Slovensku aj naďalej sledovať české stanice, a ak áno, za akých podmienok, si takúto spoločnú diskusiu zaslúži,“ priblížil obsah panelovej diskusie Ľuboš Kukliš, riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorý bude panelovú diskusiu moderovať.
Pokračovanie nižšie:


Panelová diskusia bude rozdelené do dvoch tematických blokov. V prvom z nich – Televízia bez hraníc (a jej hranice) budú o legislatívnom rámci i praktických obmedzeniach cezhraničného vysielania diskutovať generálny riaditeľ sekcie médií, audiovízie a autorského práva MK SR Anton Škreko, Jana Cappello zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, výkonný riaditeľ Českej asociace elektronických komunikací Martin Cach, Lucia Tandlich za Markíza-Slovakia, a producentka Zuzana Mistríková.

Druhý blok nazvaný České televízie na Slovensku – mýty a fakty umožní aktérom v médiách prezentovaného sporu o budúcnosti šírenia televíznych staníc medzi Českom a Slovenskom komplexne vysvetliť svoje stanoviská a za jedným stolom o nich vzájomne diskutovať. Ako panelisti sa debaty zúčastnia generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega, riaditeľ sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal, Marek Horák za skupinu Nova, generálny riaditeľ Towercom, Ivan Peschl a Vlastimil Lakatoš za ANTIK Telecom a Slovenskú asociáciu pre káblové komunikácie.

Okrem panelistov prijali pozvanie na panelovú diskusiu aj zástupcovia Výboru pre kultúru a média NRSR, ministerstva kultúry a dopravy, českej Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Asociácie prevádzkovateľov káblových telekomunikácií, Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc, Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb aj viacerých slovenských retransmitorov a vysielateľov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. A táto diskusia sa bude dať sledovať kde? Prosím o doplnenie tejto informácie autora článku.

  2. Skutočne ideálny názov debaty – Televízia bez hraníc… Zástupcovia CME a J&T by mali dostať miesta v čestnej lóži.

  3. Lavína sa už spustila a nejaká diskusia už na tom nič nezmení.

Komentáre už nie sú povolené.