Reklama

Televízia 213 v Bratislave aj cez anténu, operátor testuje aj TV Markíza

V Bratislave je možné prijímať aktuálne športovú televíziu 213 aj cez DVB-T. Prevádzkovateľ vysielača šíri program na svoje vlastné náklady v miestnom multiplexe, ktorý vysiela na 26. kanáli (514 MHz). Nejde pritom o jedinú novinku, už niekoľko dní z rovnakého vysielača šíri operátor aj TV Markíza. Signál komerčného programu nie je ale dostupný voľne (FTA), obsah je chránený systémom podmieneného prístupu Panaccess (CAID: 4AFC). Ide o rovnaký systém, aký využívajú Obecné siete.
Pokračovanie nižšie:


Počas našich testov boli divákom dostupné v multiplexe štyri televízne programy – 213, Test Markíza, TV Bratislava a TV9. Okrem TV Bratislava už všetky vysielali v kompresnom formáte MPEG-4/SD (H.264).

Podľa platného povolenia je miestny multiplex umiestnený v Petržalke a vysiela s maximálnym povoleným výkonom 3,5 kW. Držiteľ povolenia je spoločnosť MEDIUM 2.

V prípade TV Markíza nejde o prvého operátora, ktorý šíri program Markízy po novom roku 2017 cez terestriál. Medzi prvými operátormi boli na východnom Slovensku GeCom a Rupkki. Aj v týchto prípadoch je vysielanie programu kódované, diváci si tak musia za sledovanie programu priplatiť.

Bratislava – Petržalka, 26. kanál (514 MHz), povolený výkon 3,5 kW
Programy: TV Bratislava, 213, TV 9 a Test Markíza
Prevádzkovateľ: MEDIUM 2, spol. s r.o.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Tento mux som v BA – Novom meste na treťom poschodí ešte nenaladil. Ktorým smerom praží tých 3,5kW?
    Podobne ani Avis mux 32k. z komína na Slovnafte.
    ZSTV Mux 37k. 1kW z Kamzíka mi ide bez problémov.

    1. Asi vysiela smerom na Petržalku. Ja ten MUX chytím na izbovú anténu v Petržalke a aj Mux na 37 k.. 32k Avisu chytím, ale signál je slabý. Avis z komína viac vysiela do polí za BA. 🙂 TV Narkóza nech ostane zakódovaná. Ani v káblovke to nepozerám.

  2. Od kedy mám pokazené diaľkové ovládanie na TV, žiadna Markíza a im podobné ma nevzrušuje. Úplne mi postačuje RTVS. Tu je môj recept. Pri každom prepnutí programu spraviť pár krokov.

Komentáre už nie sú povolené.