Reklama

Do miestneho DVB-T multiplexu v Liptovskom Mikuláši pribudol nový kanál

Ponuka miestneho DVB-T multiplexu v Liptovskom Mikuláši, ktorý prevádzkuje telekomunikačný operátor AVIS, sa rozšírila o nový televízny kanál v štandardnom rozlíšení. K doterajším trom staniciam TV Noe, TV Liptov a Šlágr TV pribudla od dnes TV Severka. Vysielanie televízie je dostupné nekódovane a v kompresnom formáte MPEG-2.
Pokračovanie nižšie:


Podľa platného povolenia šíri multiplex signál na 23. kanáli (490 MHz) z kóty TVP Liptovský Mikuláš s maximálnym výkonom 2 kW. Pre naladenie nového programu odporúčame všetkým divákom, ktorí majú možnosť prijímať tento miestny multiplex, aby si spustili automatické vyhľadávanie.

TV Severka vznikla v marci 2013. Vo svojom vysielaní sa zameriava na spoločensko-kultúrne dianie v regióne severného Slovenska. Vlastníkom televízie je spoločnosť Slov Media Group.

Liptovský Mikuláš – TVP Liptovský Mikuláš, 23. kanál (490 MHz), povolený výkon 2 kW
Programy: TV Noe, TV Liptov, Šlágr TV, TV Severka
Prevádzkovateľ: AVIS

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Vyskúšané – ide. Výkon vysielača by mohol byt aj vätčší, bývam 12 km od vysielača ale niekedy kockuje obraz.

  2. Mne ide bez problemov nekockuje vôbec a byvam 30km od vysielača !

    1. Okrem vzdialenosti od vysielaca zalezi aj na clenitosti terenu, polohe vzhladom na smery vyzarovania atd. A samozrejme aj na kvalite prijimacej anteny, kablovych rozvodov a dalsich faktoroch.

  3. TV Severka by mohli pridať ešte na vysielače Vysoké Tatry-Poprad K28 a Prešov K41, aby bola Severka na celom severe – na území
    severného pásu Slovenska od západu po východ…

Komentáre už nie sú povolené.