Reklama

Česká Barrandov FAMILY nahradí Markízu v DVB-T

Televízna skupina Barrandov sa rozhodla pre oficiálny vstup na slovenský televízny trh. Barrandov FAMILY je novou stanicou, ktorá sa 1. januára 2017 objaví v ponuke Voľnej telky, voľne dostupnej v celoplošnom terestriálnom vysielaní. Barrandov FAMILY je rodinným kanálom, ktorého obsah je tvorený  vlastnou tvorbou Skupiny Barrandov doplnený akvizičnou tvorbou viacerých významných dodávateľov medzi inými FremantleMedia alebo NBC Universal.
Pokračovanie nižšie:


V televíznej Skupine Barrandov sme získali silného partnera, ktorý vidí jasnú budúcnosť v bezplatnom terestriálnom vysielaní dostupnom pre takmer každú slovenskú domácnosť. Veríme, že slovenskí diváci ocenia tento obľúbený formát a že si čoskoro budú môcť vychutnávať sledovanie ďalších TV staníc z portfólia Skupiny Barrandov,“ skonštatoval Zsolt Nagy, technický riaditeľ Towercom, a.s., prevádzkovateľ terestriálneho vysielania na Slovensku.

Barrandov FAMILY bude vysielať v 2. celoplošnom multiplexe s pokrytím 95% slovenských domácností v norme DVB-T a v kompresnom štandarde MPEG-2.

TIP: Pozrite sa, čo ponúkne Barrandov FAMILY. Poznáme program na prvé dni vysielania

Ďalšou zmenou v DVB-T, ktorá nastane k 1.1.2017 je ukončenie voľného vysielania staníc TV Markíza, Doma a Dajto z rozhodnutia vysielateľa týchto staníc.

Digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) je jediná voľne prístupná platforma na Slovensku, ktorá poskytuje divákom príjem obľúbených televíznych staníc úplne zadarmo. Popularita tejto platformy je vysoká, pričom televízny signál prostredníctvom DVB-T v roku 2016 prijíma vo svojej domácnosti 31% populácie SR vo veku 15– 79 rokov (zdroj: Prieskum GfK, marec 2016). „Pre nezanedbateľný počet domácností predstavuje DVB-T resp. anténa často jediný spôsob príjmu. Je to pre nás veľký záväzok, ktorý sa budeme snažiť napĺňať nielen v roku 2017, ale aj v ďalších rokoch s vysielateľmi podporujúcimi myšlienku voľne dostupnej televíznej zábavy,“ dodal na záver Zsolt Nagy.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Tak to uz len je ale vyhra, tri reklamne stanice nahradene este mizernejsou stanicou a okrem ineho sposob sirenia v mpg2, tak to sa ale blisnu v terestriale, ak chceli uspet, tak ad 1, kodek mpg4 /H264/ a vysielanie v HD. No samozrejme to ale nestaci. Ad 2 trebalo by upne inu programovu skladbu a nie tu co maju zverejnenu na prvych par dni. To nemusel ten Towercom vobec hladat ziadnu nahradu ale mohol upne vypnut jeden MUX, aspon by sa usetrila elektricka energia a tym padom by vznikalo menej exhalatov znecistujucich ovzdusie, ved na tych par kanalov uplne postacuje jeden MUX. Treba sa pozerat na vec aj ekologicky. Nech sa dari novemu kanalu na slovensku.

  1. Som rád že pôjdu v mpeg-2. Moje malé prenosné dvd lcd tv má len mpeg-2. prenosne-dvd-prehravace.heureka.sk/hyundai-pdp-933su/

 2. Aj v Markíze čakajú o kolko im padne sledovanosť a tým pádom výnosy z reklamy. O pol roka môže byť všetko inak.

  1. Barrandov Family nedokáže nahradiť skupinu Markíza,ale to výrazné spestrenie českej ponuky v slovenskom DVB-T.

 3. Nakolko sa jedna o volne dostupne vysielanie a nie plateny kanal, mohla redakcia zistit s ako licencciou bude tato tv stanica sirena v slovenskom DVB-T, lebo podla programovej skladby sa bude jednat asi o cesku licenciu aby nemuseli mat slovensky dabing.

 4. Markíza v DVB-T končí. No čo už mi zostáva, ako sa poďakovať za technicky bezchybné dlhoročné vysielanie.

 5. To nie je žiadna náhrada ani obsahovo ani počtom. Mali to byť adekvátna náhrada za 3 voľné stanice. a nie, že dve pozície zostávajú voľné.

 6. Uspešne ignorujem vysielanie tv markiza,doma,dajto od 20.12.2016. Cele sviatky som nemal zapnutu ani na minutu.

  1. Presne tak, treba ich markizácke chrapúňstvo odignorovať občianskym. Na tv ktorý potrebujem sledovať najčastejšie už markizácke kanály nechytím, na tom s UPC ich odignorujem. Hurá do toho, veď to skončili vlastne oni, tak nech si to užijú je moje novoročné prianie pre Markízu…
   Barrandov family je des a výsmech, treba sa zamyslieť, načo sa vlastne dvb-t budovalo, či priniesť ľuďom niečo hodnotné, alebo len prehlušiť ticho.

 7. Trápne je to celé slovensko za slovenskú stanicu treba platiť česká ide zadarmo v slovenskej rozkazuje rakúšan totálne trápny hnoj takto to už nemôže dlho fungovať

  1. To je bohova ponuka: 3 infokanály, český teleshoping, monoskop… fakt kvalita a úroveň na e-ntu. Šeckých menedžérov Towertrolu by mali povyhadzovať za tento cirkus

 8. Je to hamba Slovenska čo by maly pridavat na DVB-T iba ubudaju 3 Infokanaly , TV8 a SENZI monoskop je to smiešne Cesi sa snas smeju , aky sme neschopny Towerom sa zobudte , lebo takou ponuku tv stanic čo mate môžete to zabalit Barandou Family je to odpad a teho riaditela rakušana z Markizy maly vyhodiť nič nerobi , iba likviduju čo bolo dobre je nenazraty rakušan , ziju z reklam a ešte im je malo, pan Mika mal ostať v Markize

  1. mato.Info kanáli su tam dočasne a budu vymenené po podpisoch zmluv s novými vysielatelmi,je to len otázka času a je to vždy lepšie ako pruhy či?A ten p.Settele žije v inom svete experimentovať na SK kde nežije a nepozná pomery mu bude asi osudové.O Markízu prídu aj diváci z Ćeska ktorí boli v dosahu našich vysielačov.Markiza si sama píli konár pod sebou kým si to uvedomí bude pre ňu už neskoro.Diváci ktorí prešli na kabel alebo satelit zisťuju že su tam aj lepšie programy ako na Markíze a tak im tá sledovanosť ktoru tak potrebuje bude padať dolu a STV a Jojke stupať a prvé merania po Novom roku dokazuju že proces nastal.

 9. No..ja neviem…Markizacka skupina vysielala mizerne programy,spravodajstvo o nicom a v poslednej dobe sa viac vysielali reklamy prerusovane filmovym a serialovym brakom…pre mna ziadna skoda,ze z DVBT odisla,ale chapem ze svojich divakov tato skupina mala a ma…Nemilo som prekvapeny stanicou Barrandov family…to je nic,nula,nieco uplne zbytocne,trapne…na smiech,popravde…

  1. pre Bobo: No to o TV Baranov napíš Towertrollom do Towertrollu, že načo to tam dávali… A ešte by som chcel vidieť akú cenu dali TV Baranovu za šírenie signálu, keď TV Angelike nechceli dať žiadnu zľavu…

 10. jsem.z.moravy.casto.s.manzelkou.jsme.se.divali.na.markyzu.nemluvim.o.kvalite.ale.prestat.vysilat.zabehnutou.televizi.to.je.velka.chyba.a.vymsti.se.to.

  1. Vrati sa a bude rada ked ju baca-T.zoberie spat do kosiara.Prezit moze len v Dvbt kde nie je taka velka koncentracia kvalitnych stanic.Prepad sledovanosti nastal uderom polnocnym.Prebudenie prislo rychlo hned po prvych vysledkoch merania sledovanosti prepad dolu, po 20-tich rokoch vysielania najvyssi v historii.

 11. Žiadna škoda že Narkóza skončila. Aj tak som ju ignoroval. Tie prihlúple seriály s tými istými hercami, trápnymi bláznami nemali žiadnu úroveň. Stačila len upútavka a hneď som prepínal. Na Barrandov family sa dá nájsť vždy niečo na pobavenie.

Komentáre už nie sú povolené.