Reklama

MinDig TV Extra: AXN vysiela dva týždne nekódovane

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila pre všetkých divákov promo vysielanie kanálu AXN. Od 1. až do 14. septembra tak môžu program sledovať všetci diváci, ktorí sledujú televíziu cez anténu. Vďaka presahu signálu si môžu kanál naladiť aj diváci na Slovensku, stačí aby boli len v dosahu signálu. Spravidla sú to poväčšine oblasti v blízkosti hraníc s Maďarskom.
Pokračovanie nižšie:


Počas písania tejto správy už vysielala stanica AXN nekódovane, s obrazovým rozlíšením 720 x 576 a v kompresnom formáte SD/MPEG-4 (H.264). Na výber je okrem maďarskej audio stopy aj originálna (anglická), obe sú vo formáte AAC.

Vďaka voľnému vysielaniu si budú môcť fanúšikovia dobrých kriminálnych seriálov pozrieť napr. prvé časti nových seriálov Quantico (6. septembera o 21:00) či Stalker (7. septembra o 22:00).

Vysielanie kanálu AXN je štandardne kódované systémom Conax a dostupné iba predplatiteľom platformy MinDig TV Extra (obdoba našej Plustelky). Pre príjem je preto potrebné vlastniť CAM modul, alebo HD set-top-box s čítačkou Conax spolu s dekódovacou kartou.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Robia to dobre.A este dalsia stanica-Prime na mesiac volne od 5.9.do 3.10.Takto sa ma robit prezentacia kodovanej sluzby. V tomto smere sa to nasmu Towercomu zatial nejako nedari..

    1. Len diváci si predstavújú pod pojmom voľne, že nejaký kanál z Mínustelky pusta úplne voľne napr. v MUX1 alebo MUX4 a nie, že to pustia voľne len pre Zircorny a ostatný diváci to majú stále kódované…

  2. Towercom na to nemá finančné kapacity. Všetko prehajdákal pri snahe zarušiť cezhraničný signál, samozrejme s požehnaním RÚ. Som zvedavý, koľko regionálnych multiplexov vznikne pri spustení DVB-T2 v Čechách.

Komentáre už nie sú povolené.