Reklama

Markíza s HbbTV už aj v DVB-T

Komerčná televízia Markíza sprístupnila hybridné vysielanie (HbbTV) už aj pre divákov, ktorí ju sledujú prostredníctvom terestriálnych DVB-T vysielačov. Aplikácia je dostupná na všetkých troch SD programoch vysielateľa zo Záhorskej Bystrice. Markíza a Doma sú súčasťou druhého a Dajto prvého celoplošného multiplexu, ktoré prevádzkuje Towercom.
Pokračovanie nižšie:


Doteraz mali prístup k hybridnému vysielaniu od Markízy iba zákazníci satelitného operátora Skylink. Okrem toho sme si tiež všimli, že hybridné vysielanie nie je dostupné už iba na HD verziách programov Markíza HD, Doma HD či Dajto HD, ale aj na SD verzii programu Markíza z frekvencie 11 836 MHz.

Markíza ponúka v hybridnom vysielaní zatiaľ iba tri aplikácie Teletext, Počasie a TVNoviny.sk. Do budúcna by však mali postupne pribúdať ďalšie.

TIP: HbbTV spustil už aj Towercom, na svojom Infokanáli v DVB-T (video)

HbbTV je v terestriálnom vysielaní aktuálne k dispozícii na všetkých televíznych programoch RTVS (Jednotka, Dvojka, Jednotka HD a Dvojka HD), ako aj programoch ČT1 a ČT2, ktoré sú šírené vo štvrtom multiplexe a kódované systémom Irdeto. Navyše niekoľko týždňov testuje špeciálnu HbbTV aplikáciu už aj Towercom na svojom Infokanáli v prvom celoplošnom multiplexe.

markiza_hbbtv1
Ukážka hybridného vysielania – TV Markíza

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. OK, a vlastne naco to tam davaju, ak od januara koncia v dvb-t? Alebo zeby predsa len nie?!

  1. Presne tak, pokiaľ chcú skončiť v DVB-T, je táto „pridaná“ hodnota úplne zbytočná. Alebo je odchod z DVB-T len reklamný trik a zisťujú či budú diváci plakať za ich programami?
   Na druhej strane – keď som pozeral to ich HbbTV, tak teda nič moc. V záložke „TV NOVINY.SK“ sú uvádzané len textové informácie, žiadne videá, trebárs ako v hlavných správach… nič…. text si môžem prečítať aj na teletexte.
   Iné televízie (napr. ČT, PRIMA,…) majú HbbTV prepracovanejšie. Sú tam v archíve relácie, seriály, dokumenty…. jedná sa o skutočný videoarchív. Nie nezmyselné textové správy od Markízy… a pomenujú to HbbTV….
   HbbTV od RTVS je tiež bieda. Sú tam v ponuke len – Advent 2015, MS vo futbale 2016, Správy… nič iné

 2. Markíze skrížila plány Prima a podľa mňa z DVB-T neodídu

 3. STV a Markíza má len torzo skutočnej HbbTv treba sa pozrieť na nemecké programy alebo trebárs na ČT.

  1. V tom Nemecku, ale aj v ČR je medzi ľuďmi podstatne viac prijímačov schopných to HbbTV spracovať. U nás je podľa prieskumov (podľa toho, kto si prieskum objedná) na DVB-T pripojených od 11 do 33% domácností – pričom odhadujem (podľa toho, čo majú moji známi) že okolo 50% z nich majú staré STB z dôb spúšťania DVB-T, teda len s MPEG2 a bez pripojenia na internet. A aj u Skylinku nemá veľa ľudí prijímač pripojený na net, takže je vôbec zázrak, že nejaké HbbTV je u SK programov dostupné. Pokiaľ sa to nestane štandardom vo väčšine domácnosti a u jednotlivých operátorov (vrátane hlavných konkurentov Skylinku a lokálnych kábloviek) tak sa v našom HbbTV moc toho nezmení. Pre pár percent divákov do toho investovať nebudú.

  2. No ale Nekroza aj RTVS maju dost obsahu na svojich weboch, hadam by nemalo byt dako velmi nakladne ani problematicke nalinkovat to z HbbTV …

  3. Ale postup je takýto. Najskôr sa do celého sveta rozhlási že sa to nedá. Potom, že to je technicky náročné a bude to nákladné. Potom sa vymyslí suma, najlepšie 1M€. Táto suma sa neustále omieľa vo všetkých tl.správach. Nakoniec niekto povolí a sumu pustí (ideálne z verejných peňazí). Ešte chvíľu sa budú všetci hlaváči tváriť, že sa na tom ťažko pracuje. Potom dajú pokyn a nejaký programátor to behom dňa nalinkuje v rámci svojho fixného mesačného platu. Teda dodatočné náklady NULA NULA NIČ, ale 1M€ na delenie medzi rôzne levely managerov.

  4. Ano, a este sa kvoli tomu vytvori daka „Komisia pre interaktivne digitalne masovokomunikacne prostriedky“ (cim stupidnejsi a nicnehovoriacejsi nazov, tym lepsie), ktora ten melon eurodukatov prideli (zo statneho, ako inak) a popri tom si vyplati tucne odmeny a diety a priberie v priemere 2,5kg/os. zo zmlsanych oblozenych mis (takisto na statne trovy). Clenovia: tlustoprdi z ministerstva kultury a parLAMEntneho vyboru pre kulturu a vzdelavanie. Hm. Tusim som dnes este neveceral…

 4. Naša prekedvešná vláda iba sľubuje miliony v hladových dolinách , keby radšej garantovala dobrý rýchly internet, možno by ľudia vedeli pracovať aj z domu a ostatní by rýchlejšie hľadali robotu , ako keď surfujú na žobračom internete.

  Podobne by mali zatlačiť aj na starostov , aby prestali brať úplatky a radšej sa starali o rýchle pripojenie do obcí.

Komentáre už nie sú povolené.