Reklama

V Maďarsku odštartovala Izaura TV, dostupná je voľne cez DVB-T

U našich južných susedov dnes presne o 20:00 odštartovala nová televízia s názvom Izaura TV. Od svojho štartu je súčasťou platformy MinDig TV, obdoby našej Voľnej Telky. Vysielanie je dostupné nekódovane (FTA) po celom Maďarsku, prostredníctvom celoplošných DVB-T vysielačov multiplexu B. Pre príjem tak nie je potrebná žiadna dekódovacia karta. Vďaka cezhraničnému presahu signálu môžu nový program sledovať bez problémov aj diváci na našom území. Jedná sa hlavne o divákov žijúcich v blízkosti hraníc s Maďarskom.

Izaura TV sa vo vysielaní zameriava na telenovely a romantické seriály. Stanica vysiela v SD kvalite s rozlíšením 704 x 576. K dispozícii je maďarská audio stopa vo formáte AAC. Originálne audio dostupné nie je.

Nebude to však jediná novinka pre maďarských divákov, ktorí prijímajú signál prostredníctvom DVB-T. Už zajtra 15. augusta 2016 má spustiť svoje vysielanie Zenebutik a 5. septembra 2016 aj v poradí tretí nový kanál s názvom Prime. Prevádzkovateľov všetkých troch nových staníc bude TV2 Média Csoport Kft, ktorá stojí okrem TV2 ešte aj za tematickými platenými kanálmi FEM3, Spíler TV, Mozi+ a SuperTV2.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Je to super,aj nás towercom by sa už mohol zobudiť. ..☺

  1. To záleží aký vysielač je ku tebe najbližšie. Veď spusti automatické ladenie na telke a bude.

  2. Markiza robi len velke bububu ako vzdy. Len sa rozpamatajte ako to bolo na Skylinku. Posielajte SMS s potvrdeni ked chcete Markizu HD lebo bude platena. A ako to cele dopadlo? Do konca roka je dlha doba. Aj Dajto vyradili z terestrialu a potom ho dali naspat.

 2. Towercom sa zobudi v tedy ked zistia ze je to uz neskoro ved pridali TV 8 keď pozeram okolite staty co maju v DVB-T CZ,HU,PL A AT Tak mi je az do plaču naš Towercom by uz mohol končne spamäť , lebo ak to takto pôjde ďalej tak o 2 az 3 roky bude popularnejši u nás satelit a IPTV ako to naše ubohe DVB-T Ale necham sa prekvapit čo nám na servirujú toho ich 01.09.2016 Tolko môj názor o našom slávnom DVB-T A DVB-T 2

 3. Vysielač Gerecse 29 k. Gyor 35 k. Kekes 39 k. Sopron 40 k. Budapest 55 k.

 4. Zobudiť sa musia televízie.

  Mimochodom stanice Markíza končia v DVB-T na konci roka. /markíza,dajto,doma/

 5. Ak to tak pôjde ďalej , asi sa vysťahujem , nech tu žije Fico + kompania.

  1. Na k. 26 začne vysielať prechodový multiplex DVBT2 /Zlín, Praděd, V. Klobouky,…/ Tak dúfam, že to zasa nezrušia miestnym multiplexom.

 6. este vcera som pisal,nech sa towercom zobudi a dnes ze markiza a spol odchadza z dvbt….heh ozaj dobré. U nas s dvbt nemali ani zacat akurat rusia medzihranicne prijmy ,kde to fakt funguje a hlavne zadarmo

  1. Narkóza nechce byť „zadarmo“, za všetko chce ‚many‘, hlavne že ich „programy“ nestoja ani za deravý groš.

Komentáre už nie sú povolené.