Skylink rozšíril ponuku o Nova Sport 2 HD a Nova International, menili sa aj parametre ďalších programov

Zákazníci satelitného operátora Skylink môžu od dnes prijímať programy Nova Sport 2 vo vysokom rozlíšení (HD/MPEG-4) a Nova International v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Oba programy sú šírené v kompresnom formáte MPEG-4, pre ich príjem je teda nutný satelitný HDTV prijímač. Okrem toho došlo aj k presunu programov Crime and Investigation a Doma (SD) na nové frekvencie a dvojica českých programov TV Regina a regionalnitelevize.cz vysiela už len z nových parametrov.

Nova Sport 2 HD je šírený z družice Astra 3B (23,5°E) na frekvencii 12 070 MHz (bývalá pozícia TV Regina), Nova International na frekvencii 11 876 MHz. V oboch prípadoch je vysielanie kódované systémami Irdeto a Viaccess (CAIDy: 0D96, 0624 a 0500), ktoré využíva satelitná platforma Skylink. Majitelia Skylink Ready prijímačov nájdu nové programy na pozíciách 12 a 103.

Zaradenie športového programu Nova Sport 2 HD ocenia najmä českí a slovenskí športoví fanúšikovia, tešiť sa môžu napríklad na ragbyové Six Nations, boxerské zápasy Klička, NBA, šípkarskú Premier League, tenisový Wimbledon, galavečery UFC, motoristické závody IndyCar alebo vysielanie olympijských hier z brazílskeho Rio de Janeira. Stanicu môžu prijímať všetci zákazníci s predplateným balíčkom: Multi, Kombi, Flexi 7, Multi HD a Komplet.

Nova International prináša všetky programy a seriály na ktoré vlastní Skupina Nova vysielacie práva aj mimo územia ČR. Diváci vo vysielaní nájdu seriály ako Ulica, Ordinácia v ružovej záhrade 2, kriminálny seriál Atentát, nový komediálny seriál Na vode, ale aj pravidelné Televízne noviny a spravodajské a publicistické magazíny. Program je k dispozícii všetkým zákazníkom už od balíčka DIGITAL.

Popri pridaniu nových programov došlo dnes ešte aj k presunu programu Crime and Investigation z frekvencie 11 856 MHz na 12 109 MHz, kanál Doma (SD) sa zase presunul z frekvencie 11 876 MHz na 12 070 MHz (bývalá pozícia regionalnitelevize.cz). Verzia vo vysokom rozlíšení zostáva aj naďalej na frekvencii 12 109 MHz.

Programy TV Regina a regionalnitelevize.cz ukončili svoje šírenie v staršom kompresnom formáte MPEG-2/SD, po novom vysielajú už iba vo formáte MPEG-4/SD. Pre ich príjem je teda potrebný už satelitný HDTV prijímač.

Technické parametre pre príjem Nova International:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 876 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno

Technické parametre pre príjem Nova Sport 2 HD a Doma (SD):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 070 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Kódovanie: Áno

Nové technické parametre pre príjem Crime and Investigation:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 109 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno

Technické parametre pre príjem regionalnitelevize.cz a TV Regina:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 207 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Nie

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Tak mňa by fakt zaujímalo, že čo na to tí v Nove, že Skylink má nielen Novu International, ale si ponechal aj ostatné stanice, ktoré pôvodne mal vyradiť. Žeby ich skôr či neskôr vyradí?

  • Aj keby neslapalo, tak staci zmenit nastavenie karty na CZ. Obmedzovat televizie vramci EU je hlupost – ak neratam sportove prenosy.

  • @Quido: blbost jsi právě napsa. Logicky, když se blokují přenosy, na které vysílatelé nemají pro dané území vysílací práva, tak se může blokovat úplně všechno. 😉 EU neEU

    A neboj, pokud NOVA bude chtít, tak si vysoudí, aby to u Skylinku nešlo změnit na CZ a SK jen tak. 🙂

Tento článok už nie je možné komentovať