Reklama

Miestny DVB-T multiplex v Jaslovských Bohuniciach opäť v prevádzke na 59. kanáli

Spoločnosť Crystal Trade obnovila po dlhšej dobe vysielanie miestneho DVB-T multiplexu v Jaslovských Bohuniciach, ktorý je šírený na 59. kanáli (778 MHz) vo vertikálnej polarizácii. Informoval nás o tom jeden z našich čitateľov. Dôvodom dočasného prerušenia, ktoré trvalo viac ako jeden mesiac, bola technická porucha.
Pokračovanie nižšie:


Diváci v Jaslovských Bohuniciach ako aj v blízkom okolí tak môžu prijímať opäť z miestneho DVB-T multiplexu programy TV Noe, TV LUX, Šlágr TV, TV Osem a Západoslovenskú TV. Všetky sú šírené nekódovane (FTA) a v kompresnom formáte MPEG-2. Maximálny výkon vysielača je podľa platného povolenia 0,5 kW.

Operátor Crystal Trade prevádzkuje popri vysielači v Jaslovských Bohuniciach ešte aj druhý vysielač v Bratislave. Ten je umiestnený na vysielacej veži Kamzík a vysiela od decembra 2015 na 37. kanáli (predtým 55. kanál).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Prevádzkovateľ by mal prehodnotiť ponuku vo svojom multilpexe, nakoľko vysielač v J. Bobuniciach je obklopený vysielačmi AVISu s tou istou ponukou a v lepšej kvalite. K ZsTv by mohli prihodiť napr. ČT1 a ČT2.

 2. Tento vysielač, je pravda, mal výpadok cca mesiac, ale i tak okrem tohto výpadku mal v roku 2015 neskutočné množstvo iných krátkodobých výpadkov od 3-4 hodin po niekoľko dní. Dúfam, že je to opravené tak, aby sa to viac neopakovalo.

 3. Maroš ČT by im nedala súhlas na šírenie. Aj tak oba programy sú v Plustelke. Jediné čo by mohli pridať je taky MusicBox.

 4. Keďže dostali na Kamzíku ženevský K37, mohli by tam použiť aj „ženevský“ výkon a Jaslovské Bohunice vypnúť.

 5. Tomu by sa potešili mnohí, J. Bohunice rušia 3. český mux.

 6. pre Maroš

  no tie rušičky sa prideľšujú práve za týmto účelom – na to rušenie… po 1989 sa nič nezmenilo :o)

 7. Hajd to je urban legend alebo hoax alebo niečo tomu podobné.
  Bol to zúfalý krok (napr. použiť tú istu frekvenciu ešte raz na polceste medzi Kojálom a Gerecse) regionálnych televízii po tom, čo niekto pre niečo nechcel „roztopiť“ sadu ženevských frekvencií medzi regionálky, ale teraz to už ide viď. práve ZsTV na Kamzíku.

 8. pre mmc:

  No teraz to ide už preto, lebo pásmo obsahujúce 49. až 60. kanál budú brať pre mobilných operátorov, preto sa už ide do etrému a prideľujú sa všetky možné nižšie kanály.

 9. Poslednou funkčnou má zostať 48 , ozaj , pozor na používané bezdrotové miktofóny , už teraz rušia LTE , niektoré používajú až K:65 a pod.

Komentáre už nie sú povolené.