Reklama

TV Vega rozšírila ponuku lokálnych DVB-T multiplexov v Trnave a Galante

Ponuka televíznych programov v lokálnych DVB-T multiplexoch v Trnave a Galante, ktoré prevádzkuje operátor AVIS, sa rozšírila dnes o nový televízny program TV Vega. Šírený je nekódovaný a v kompresnom formáte MPEG-2. Oba lokálne multiplexy tak aktuálne šíria päť televíznych programov.

TV Vega je nová slovenská lokálna televízia, ktorá sa vo svojom vysielaní zameriava hlavne na Trnavský kraj. Vo vysielaní nájdu diváci aktuálne spravodajstvo ako aj informácie o kultúrnom dianí v regióne. Spravodajstvo sa podľa televízie aktualizuje denne a je vysielané v premiére o 17.00 hodine s viacnásobnou reprízou. Vlastníkom licencie je spoločnosť Slov Media Group. Stanica vysiela aktuálne v skúšobnom režime, informuje o tom aj nápis pod logom televízie.

Ponuka lokálnych DVB-T multiplexov
Galanta – Matúškovská cesta 1586/18 (29.kanál), povolený výkon 2 kW
Šlágr TV, TV Noe, RTV Krea, IN TV a TV Vega

Trnava – Komín teplárne TAZ (49. kanál), povolený výkon 2 kW
Šlágr TV, TV Noe, MTT, IN TV a TV Vega

tv_vega1

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Nemá niekto informácie o tom, ci Avis plánuje spustit v meste Rimavská Sobota lokálny dvb-t vysielac alebo aj iné spolocnosti spulupracuju so stanicou IN TV? Bolo by dobre vediet aj vykon vysielaca.

 2. Dúfam že Vega bude vysielať naozaj na celý Trnavský kraj. Teda aj v Dunajskej Strede. Nevie niekto ako to tam je z DVB-T?

 3. Plánuje sa aj vysielač v Rimavskej Sobote, kedy to ale bude sa nedá povedať. Kde bude vysielať TV Vega sa dá pozrieť na ich stránke.

 4. Držíme jej palce , ako čítam , tak bude regionálnou a nie lokálnou , pomaly sa tie Avisacké muxy zaplňajú. Je preto hádam nezmyselná štatistika , že DVB-T sleduje iba 11% divákov , možno , že hlavný telkáč áno , no čo prijímače v detských izbách a kuchyniach ????

  Prosím propagujte DVB-T , nech skôr prejdeme na T2 , ako Ukrajina a Maďari.

 5. Od dnes je už aj v Swane a mala by byť aj v Smart TV Boxe od Antik Telecom.

 6. Ešte by mohli rozšíriť TV Naša/Music Box na celý východ + TV Severka na celý sever + TV Hronka / TV Stred na celý stred + TV Bratislava na celý západ. Bolo by ideálne aj to, keby vo všetkých muxoch bol Music Box, lebo ak nevysielajú regionálne a lokálne telky svoj program, mohli by ísť pesničky, tak ako niekedy vysielal Music Box alebo TV Global a regionálne a lokálne telky sa v určitých časoch odpájali a inak išiel Music Box alebo TV Global…

 7. Celkom dobrý nápad na ten VIDEOTEXT niektorých lokálok. Ej škoda starého Globalu , jediná košická celoplošná telka. Možno ráz aj na to dôjde , no musia chcieť hlavne majitelia , aby boli regionálne info striedané s hudbou , no aspoň by regionálky sledovala aj mládež.

 8. TV Global… To boli casy 🙂 Nekupila ju potom J@Jka? Lebo pouzivala jej frekvencie za analogovej ery a spociatku tiez sidlila v Kosiciach.

 9. Majitelia Tv VEGA prevádzkujú aj televíziu Severka
  severka.tv
  Regionálna televízia severného Slovenska, pre Žilinský kraj

 10. Presnejsie: Ukrajina presla na DVB-T2 rovno z analogu a DVB-T ani nikdy nepouzivala. Teda vlastne, oni este nevypli analog, pokial viem a bezi im tam subezne T2 s analogom.

Komentáre už nie sú povolené.