TV Považie rozšírila lokálny DVB-T multiplex v Trenčíne

Po malých technických problémoch je opäť funkčný miestny vysielač v Trenčíne, ktorý bol spustený len v pondelok 30. novembra 2015 na 40. kanáli (626 MHz) z kóty Trenčín-Drietoma. Navyše do multiplexu pribudol nový slovenský lokálny kanál TV Považie.

TV Považie je regionálna televízia zameriavajúca sa na Trenčiansky kraj. Vysielanie je dostupné 24 hodín denne a diváci v ňom nájdu aktuálne informácie z diania v regióne. Hlavné spravodajské dni sú utorok a piatok, počas ostatných dní sú vysielané reprízy.

Lokálny vysielač Trenčín – Drietoma vysiela na 40. kanáli, prevádzkovateľom je operátor AVIS. Podľa platného povolenia je umiestnený na televíznom prevádzači Drietoma v nadmorskej výške 309 m. n. m., výška stredu anténového systému je nad terénom 20 m. Maximálny výkon ERP v nulovej rovine je 1 000 W.

V multiplexe sú aktuálne šírené dva české programy Šlágr TV a TV Noe a jeden slovenský regionálny kanál TV Považie. Všetky stanice vysielajú nekódovane a v kompresnom formáte MPEG-2.

tv_povazie_1

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • OFF TOPIC (admin nech si to zaradí kam chce). Senzi je predaná do Česka. 31.12.2015 končí v DVB-T Towercomu, ďalej bude pod názvom Barrandov Muzika dostupná v českom DVB-T a na satelitoch 23E, 16E a 1W.

  • pre: mmc

    Ja len nechápem načo robili Senzi, keď to teraz predávajú, hlavne, že diváci si dali namontovať antény alebo STA-čky a všetko sa to teraz ruší… vynikajúco, len tak ďalej… Som zvedaví ako zareagujú diváci a najmä dôchodcovia, čo sledujú Senzi… Keď to takto pôjde ďalej tak o chvíľu v DVB-T zostanú len 2 programy ako za socializmu… to mohli nechať aj analóg…

  • pre: mmc

    Ja len nechápem načo robili Senzi, keď to teraz predávajú, hlavne, že diváci si dali namontovať antény alebo STA-čky a všetko sa to teraz ruší… vynikajúco, len tak ďalej… Som zvedavý ako zareagujú diváci a najmä dôchodcovia, čo sledujú Senzi… Keď to takto pôjde ďalej tak o chvíľu v DVB-T zostanú len 2 programy ako za socializmu… to mohli nechať aj analóg… fkt gratulujem k tomuto digitálu a koľko to bolo za analógu rečí koľko bude programov a aká kvalita!!!

  • No čo už. Hlavne, že Towercom má dobré čísla. Čo na tom, že diváci sú vedľajší.

  • Blázni. Prečo na kanali 40? Tereaz nechitím ani tú vašu 40 ku a ani čechov. Radšej budem pozerať satelit. Fakt blázni bez rozumu.

Tento článok už nie je možné komentovať