IN TV spustila testovacie vysielanie už aj cez miestny DVB-T multiplex v Galante

Televíziu IN TV, ktorá spustila testovacie vysielanie koncom minulého týždňa cez vybrané miestne DVB-T multiplexy, môžu od dnes naladiť už aj diváci v Galante a okolí. Telekomunikačný operátor AVIS ju zaradil do svojho miestneho DVB-T multiplexu práve v tomto meste, ktorý vysiela na 29. kanáli (538 MHz).

Podobne ako z iných miestnych DVB-T vysielačov, aj v Galante vysiela IN TV v kompresnom formáte MPEG-2 s rozlíšením 720 x 576. Pre príjem preto postačuje televízor s DVB-T tunerom či set-top-box podporujúci aj tento starší kompresný formát. Vysielanie IN TV je aktuálne v testovacom režime. Oficiálne má televízia odštartovať koncom januára 2016.

Užívateľom, ktorí majú možnosť prijímať miestny multiplex v Galante, odporúčame spustiť automatické vyhľadávanie, aby sa nový program uložil do pamäte televízora, prípadne set-top-boxu.

TIP: Na Slovensku odštartuje nová televízia s názvom IN TV, od dnes testuje v DVB-T

Miestny DVB-T multiplex v Galante, ktorého vysielač je podľa platného povolenia umiestnený na ulici Matúškovská cesta, šíri aktuálne už štyri televízne programy Šlágr TV, TV Noe, RTV Krea a IN TV. Výkon vysielača je 2 kW.

V blízkej dobe sa má objaviť skúšobné vysielanie novej televízie IN TV aj v miestnych multiplexoch v Žiline a Čadci. O prípadnom spustení vysielania Vás samozrejme budeme na našom portáli SatelitnáTV.sk informovať.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Za jednorazovych 51tisic eur sa neda vybudovat slusna tv. Kolko redaktorov zato zaplati? Je to podla mna risk. Ale vsak nech skusi, uvidime.

  • Včera som ladil MUX K: 41 v Prešove , IN TV som tam nenaladil , prečo ???

  • brumty: Lebo vtedy prave nevysielala, bola cierna obrazovka, asi si to akurat trafil 🙂 Teraz uz zas ide test. vysielanie.

Tento článok už nie je možné komentovať