Reklama

Skylink testuje v Česku spolu s PDTV vysielanie kódovaných programov cez DVB-T

Prevádzkovateľ satelitnej platformy Skylink a česká spoločnosť Prague Digital TV (PDTV), prevádzkovateľ českého Regionálneho multiplexu 4, sa dohodli na zahájení technických testov kódovaných programov prostredníctvom DVB-T.

Cieľom testovacieho vysielania je podľa prevádzkovateľa overenie technickej kompatibility koncových zariadení dostupných na českom trhu. Kódovaný signál bude možné prijímať na televízoroch a set-top-boxoch s DVB-T tunerom po vložení dekódovacieho modulu Irdeto s kartou Skylink.

K zahájeniu testovacieho vysielania by malo dôjsť dnes 11. novembra 2015. Dĺžka testu bude približne 3 mesiace. V DVB-T multiplexe budú vysielané dva kódované programy: JOJ Cinema (v MPEG-2/SD) a Filmbox Family (v MPEG-4/SD).

Signál bude dostupný na 46. kanáli (674 MHz) z vysielačov Strahov, Ládví a Zelený pruh. Prijímať ho tak budú môcť diváci v Prahe a v stredných Čechách.

Programová ponuka multiplexu:
Praha TV
KINOSVĚT
Retro Music TV
SLUŠNEJ KANÁL
TV Regina
Harmonie TV
Rádio Dechovka
Český Impuls
JOJ Cinema (MPEG-2/SD) – kódované systémom Irdeto
Filmbox Family (MPEG-4/SD) – kódované systémom Irdeto

Pre naladenie nových kódovaných programov je nutné aby diváci opätovne spustili automatické, prípadne manuálne vyhľadávanie 46. kanála.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

Článok už nie je možné komentovať.