Lokálny DVB-T multiplex v Čadci vysiela na novom kanáli

Prevádzkovateľ lokálnych DVB-T vysielačov, spoločnosť AVIS, zmenil vysielací kanál miestneho multiplexu v Čadci z 56. na 25. kanál (506 MHz). Diváci, ktorí chcú prijímať programy aj naďalej z tohto lokálneho multiplexu si tak musia preladiť svoje prijímacie zariadenia.

K zmene došlo z toho dôvodu, že Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) už nepredlžuje povolenia na DVB-T vysielače, ktoré vysielajú na vyššom ako 50. kanáli. AVIS bol tak nútený v tomto prípade požiadať o nový vysielací kanál, podobne ako tomu bolo aj v Banskej Bystrici. K zmene má dôjsť ešte aj na vysielači v Žiline.

Miestny vysielač v Čadci je podľa platného povolenia umiestnený na TVP Čadca II, vysiela na 25. kanáli a jeho výkon je 2kW. V multiplexe sú šírené aktuálne štyri televízne programy TV Severka, Šlágr TV, TV Noe, TV Fenix. Všetky vysielajú v kompresnom formáte MPEG-2.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Pekné, nižší kanál, mal by byť lepší príjem, akurát zrovna 25 vysiela aj Krakow, takže – aj tak nič z toho, lebo sa to ruší…

  • Pre škriatka:

    A kedy bude vrátená do muxu TV Spartak? A kedy pribudnú ďalšie programy?

  • Kľudne si sa mohol spýtať aj priamo ich. Nech vidia že bol záujem. Mne odpísali, že už nebudú vysielať cez Avis.

  • Spartak TV už nebude v muxoch Avisu, prečo sa tak rozhodli sa treba ich opýtať a či bude niekedy niečo nové uvidíme v budúcnosti..

  • Odporúčam prebrať a vysielať jeden Ukrajinský program , UA je sused a žiadne info , TKR preverajú iba ruské programy.

Tento článok už nie je možné komentovať