Plustelka testuje na satelite Astra 3B Markízu v HD kvalite

Terestriálna a satelitná platforma Plustelka, ktorú prevádzkuje spoločnosť TowerHome, spustila na družici Astra 3B (23,5°E) technický testy kanálu Markíza HD. Vysielanie je šírené z kapacity spoločnosti Towercom, z frekvencie 12 363 MHz. Jedná sa o transpondér z ktorého môžu zákazníci Plustelky prijímať už programy ČT1 (SD), ČT2 (SD), Jednotka HD a Dvojka HD.

Od začiatku testov je Markíza HD kódovaná systémami Irdeto (CAIDy: 0668 a O69A), ktoré využívajú samostatné dekódovacie karty Plustelka/Voľná telka a CAM moduly Plusteka.

Počas našich testov program nedekódovalo ani jedno zo zariadení Plustelka/Voľná telka, ktoré máme v redakcii k dispozícii. Jedná sa preto len o interné testy operátora. Či sa objaví Markíza v HD kvalite už čoskoro v ponuke Plustelky, prípadne Voľnej telky, aktuálne zisťujeme.

Doplnené vyjadrenie Towercomu:
Pripravujeme rozšírenie programovej ponuky, o podrobnostiach budeme informovať v najbližších dňoch,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Michal Šuran, marketingový manažér spoločnosti Towercom.

Treba však upozorniť, že pre zákazníkov satelitnej platformy Skylink je aj naďalej Markíza HD dostupná z družice Astra 3B (23,5°E) z frekvencie 12 109 MHz.

Technické parametre pre príjem Markíza HD (test Plustelka):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno (Irdeto)
Provider: TowerHome

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať