Reklama

Towercom navýši výkon vysielača 4. multiplexu z kóty Banská Štiavnica – Sitno, zlepší sa pokrytie Plustelky

Prevádzkovateľ celoplošných multiplexov, spoločnosť Towercom, naplánoval na júl navýšenie výkonu vysielača 4. multiplexu z kóty Banská Štiavnica – Sitno. Zmena, ktorá zlepší pokrytie Plustelky, je naplánovaná na 15. júla 2015, kedy bude na uvedenom vysielači prebiehať plánovaná odstávka.

Výkon vysielača bude navýšený zo súčasných 12 kW na 25 kW. Pre divákov, ktorí doteraz neboli v pokrytí 4. multiplexu z vysielača Banská Štiavnica – Sitno, je to určite dobrá správa. Programová ponuka dostupná cez bežnú anténu sa im rozšíri o TV stanice Plustelky. Zlepšenie príjmových podmienok sa týka divákov v širšom okolí tohto vysielača – Štiavnické vrchy, okolie Žiaru nad Hronom, Kremnice a Horehronia.

Vo 4. multiplexe je aktuálne šírených dvanásť televíznych programov ČT1, ČT2, Sport2, Eurosport, Eurosport 2, JOJ Cinema, Film+, Viasat Explorer/Spice, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon a VH1. Všetky programy vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 a sú kódované systémom Irdeto. Pre ich príjem je preto potrebné zakúpiť jedno z prijímacích zariadení Plustelky.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. DVB-T : Na STV HD Tour de france-STV2HD.
    O Krížave sa toho popísalo veľa:Aj okr.Prievidza je odkázaný na tento vysielač z ktorého ide mux1+4 -chcelo by to navýšiť výkon,príjem je z menšími výpadkami.

Komentáre už nie sú povolené.