Reklama

RTVS získala vysielacie práva na ME 2016 vo Francúzku, MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Katare

RTVS uspela v boji o vysielacie práva na vrcholné futbalové podujatia najbližších rokov. Športovým priaznivcom na Slovensku prinesie exkluzívne nielen ME 2016 vo Francúzku, ale aj MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Katare. Verejnoprávny vysielateľ sa tak stane jediným vysielateľom týchto športových udalostí na území Slovenska.

V rozhlasovom, ale aj televíznom verejnoprávnom vysielaní tak v rámci zmlúv RTVS odvysiela v roku 2016 priame prenosy a záznamy z 51 zápasov ME (počet účastníkov záverečného turnaja sa zvýšil zo 16 na 24, čím stúpol počet zápasov z doterajších 31 na 51), v roku 2018 priame prenosy a záznamy zo 64 zápasov MS a v roku 2022 priame prenosy a záznamy zo 64 zápasov MS.
Pokračovanie nižšie:


RTVS jasne deklaruje vôľu sprostredkovávať slovenským fanúšikom veľké svetové, športové podujatia. Pre verejnoprávnych vysielateľov je absolútne prirodzené byť aj mediálnou súčasťou každého úspechu slovenského športu. Moja osobná výzva je, aby sme spoločne držali palce našim chlapcom na ceste do Francúzka, na šampionáte Euro 2016, takto o rok,“ skonštatoval Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

Súčasťou zmlúv sú aj sprievodné podujatia:
Pohár konfederácií FIFA 2017 a 2021
Magazín FIFA
Profilové programy o účastníkoch ME a MS

Celkový objem vysielania v prípade prenosov, záznamov a ďalšieho programu pri ME 2016 predstavuje približne 170 hodín, pri MS 2018 a 2022 po približne 230 hodín, čiže celkovo 630 hodín vysielania.

Sme radi, že potvrdenie kontraktu prichádza v symbolický deň – presne 5 rokov po historickom víťazstve nášho národného tímu na MS v Juhoafrickej republike nad Talianskom. Veríme, že reprezentáciu Slovenska budeme môcť priblížiť našim divákom a športovým fanúšikom na najvýznamnejšom medzinárodnom fóre: na EURO 2016 vo Francúzsku, keďže pred jesenným záverom kvalifikácie nám chýba k postupu už len krôčik a v prípade ďalšieho kvalifikačného úspechu aj na majstrovstvách sveta v Rusku,“ vyjadril svoje nadšenie Marcel Merčiak, vedúci športovej redakcie RTVS.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Konečne dobrá správa ,som rad že to nebude vysielať TV DAJTO ale môžu si to pozrieť ľudia aj v DVB-T na anténku.

Komentáre už nie sú povolené.