Reklama

Maďarský M4 Sport v HD kvalite bude aj v DVB-T, pripravujú sa presuny kanálov

Nový športový program M4 Sport maďarského verejnoprávneho vysielateľa (MTVA) budú môcť naši južní susedia naladiť aj prostredníctvom DVB-T a dokonca vo vysokom rozlíšení (HD). Stanica rozšíri ponuku celoplošného multiplexu A v testovacom režime už od 1. júla tohto roku. Oficiálny štart je naplánovaný na 18. júla 2015.

Z dôvodu pridania nového programu do multiplexu A však bude musieť prevádzkovateľ celoplošných multiplexov, spoločnosť Antenna Hungária, vykonať ich optimalizáciu a preto naplánoval presuny až deviatich programov.

Konkrétne sa presunie M2 HD z MUX A do MUX C, Disney Channel z MUX C do MUX D, National Geographic z MUX C do MUX B, M3 z MUX B do MUX C, Dorcel TV z MUX C do MUX B, Hatoscsatorna z MUX D do MUX E, D1 TV z MUX D do MUX E, Bonum TV z MUX D do MUX E a Euronews Test z MUX C do MUX E.

Všetky zmeny sú naplánované na 1. júla v čase medzi 9:00 do 12:00. V priebehu dňa tak budú musieť diváci nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku, ktorí prijímajú maďarské programy cez anténu, spustiť na svojom televízore či set-top-boxe automatické vyhľadávanie.

M4 Sport chce ponúknuť divákom prenosy ako z domácich tak aj zo zahraničných športových udalostí. Spomenúť môžeme napr. Ligu majstrov, Formulu 1 či domácu NB1 ligu.

Prehľad programov v maďarských multiplexoch od 1. júla 2015:
A multiplex – Duna HD (FTA), Duna World (FTA), M1 HD (FTA), M4 Sport HD (FTA) a rozhlasové stanice Kossuth, Petofi, Bartók a Dankó.

B multiplex – C8 (FTA), Cartoon Network, Comedy Central, Da Vinci Learning, Dorcel TV, Echo TV, Filmbox, Minimax, Muzsika TV, National Geographic, RTL+, Sport 1, Sport 2, TV Paprika a Viasat 3.

C multiplex – ATV, AXN, Cool, FEM 3, Film+, Hir TV, Info csatorna (FTA), M2 HD (FTA), M3, RTL klub (FTA), Sportklub a TV2 (FTA).

D multiplex – DIGI Sport 1, Disney Channel, Discovery Channel, FOX, Ozone Network, Paramount Channel, RTL II, Slager TV, Super TV 2, Spektrum, TLC, Viasat History a Viasat6.

E multiplex – Animal Planet, Brazzers TV, Bonum TV, D1 TV, DIGI Sport 2, Discovery Science, Euronews Test (FTA), Filmbox Premium, Filmbox Family, Fishing & Hunting, Hatoscsatorna, HBO, History, NatGeo Wild, Pax TV a Viasat Explore.

Pokiaľ nie je uvedené inak, sú všetky programy kódované systémom Conax.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Dobré ránko. Na hrádzi Krivánského potoka v Lučenci som chytil všetkých 5 maďarských celoplošných multiplexov.

  2. Stačí ak vybehneš niekde na kopec a chytiš ich aj v Žiline.

  3. @Hurka

    Jasné, ale ja som mal len malú anténku, v podstate kus drôtu. Ale niekde hore vyššie na kopci ich chytíš aj ďalej od štátnej hranice a to nemusíš mať nejaké super vybavenie. Na Panskom dieli (1 100 m.n.m.) nad Banskou Bystricou som chytil koncom novembra 2014 na malú anténku maďarské multiplexy A až D. Mal som so sebou prenosnú TV Evolve Fantasy.

    1. vfb Bude v UPC Direct http://www.satelitnatv.sk/2015/05/madarska-platforma-upc-direct-sa-rozsiri-o-duna-world-hd-m2-hd-a-novy-sportovy-program-m4-hd/ a tiež na satelite Eutelsat 9A (9°E). Samozrejme kódovane.

  4. Ono ked mas signal tak ti staci aj nejake LCD do ktoreho das modul Conax s kartou a frcis. Musis ale mat nejakeho znameho v madarsku lebo kartu bez registracie nespojazdnis.

  5. Musis mat hlavne príjmač ktorý podporuje aj MPEG 4, už sa da kupiť Mindig TV karta aj u nás aj CA modulom.

Článok už nie je možné komentovať.