Reklama

Barrandov Plus už dnes v českom 3. multiplexe, neskôr bude aj na satelite Astra 3B (23,5°E)

Českí diváci si už dnes od 18:00 budú môcť naladiť testovacie vysielanie novo pripravovaného kanálu Barrandov Plus prostredníctvom DVB-T. Informovala o tom spoločnosť České Radiokomunikace, ktorá je vlastníkom spoločnosti Czech Digital Group, prevádzkovateľa tamojšieho 3. multiplexu, prostredníctvom ktorého bude program vysielať.

Česi oproti Slovákom voľne šírené vysielanie prostredníctvom DVB-T preferujú. Podľa prieskumu Mediaresearch využíva terestriálnu distribučnú platformu v krajine už 58% domácností. Pre polovicu domácností v Česku je to dokonca jediný spôsob príjmu televízneho vysielania.

Počet domácností, ktoré využívajú pozemné televízne vysielanie DVB-T ako jedinú možnosť príjmu TV signálu, sa neustále zvyšuje. Preto aj pre vysielateľa je táto platforma najatraktívnejšie a my sme potešení, že jej ponuku môžeme znova rozšíriť,“ hovorí generálny riaditeľ Českých Rádiokomunikácií Martin Gebauer.

Multiplex 3 prevádzkuje spoločnosť Czech Digital Group (CDG), dcérska spoločnosť Českých Rádiokomunikácií. MUX 3 dosahuje pokrytie takmer 96% a vysielajú tu napríklad programy televízie Prima (Love, Zoom), hudobná Óčko alebo kombinovaný program ČT:D/Art Českej televízie.

Barrandov Plus spustí oficiálne svoje vysielanie 16. mája 2015. Vo vysielaní sa má zamerať na dokumentárne a detské programy.

Podľa informácií nášho portálu SatelitnáTV.sk bude stanica dostupná aj na satelite Astra 3B (23,5°E) pre zákazníkov satelitnej platformy Skylink s aktivovaným balíčkom DIGITAL, podobne ako je tomu u sesterských staníc z rodiny Barrandov (TV Barrandov a Kino Barrandov). Satelitnú kapacitu si bude platiť samotný prevádzkovateľ stanice. Technické parametre pre príjem budú známe neskôr.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Česi oproti Slovákom voľne šírené vysielanie prostredníctvom DVB-T preferujú – aj u nás by – keby pribúdali stanice ale u nas skorej ubudajú.???

 2. 96% pokrytí muxem3, to se nám to všecko zvyšuje ani se nešáhne
  to nemá ani 80%
  nebo dvb-t na slovensku přijímá z jedněch zdrocjů 10% a z jiných 30, takže kolik?
  to dajto mně mrzí

 3. Podla prieskumu Gfk z februara 2015 je sledovanost 33% tych 10% je zavadzajuci udaj. Sledovanost Dvbt na SK ma stupajuci trend.10% ny udaj sledovanosti bol pri prechode z analogu na digital.Karty v tom case miesal Skylink…. ktory vyuzil prechod a spomalil rozvoj Dvbt.Dnes je situacia ina.divaci sa vracaju k pozemnemu prijmu co nie kazdemu vyhovuje………a Dajto toho je naozaj skoda.

 4. Ja pouzivam iba DVB-T – mam aj satelit ale nemam SKYLINK takze DAJTO pozeram cez druzicu 1′ THORN 12380 V kde je FREE.

 5. Na Slovensku prijma dvb-t aktivne 50% domacnosti,večšinou stari ľudia,ale aj tí ktory primaju programy cez satelit-UPC.DIGI.SKYLINK…Večšina z nich ma aj prijem cez antenu-DVB-T,na druhý alebo tretí televizor v domacnosti.Takže nieje pravda že dvb-t vysielanie ma taku malu sledovanosť/10-33%/ako píšete vo vašich príspevkoch.A miesto toho aby Towercom rozširoval ponuku programov a zlepšoval pokrytie muxov,tak odtiaľ stanice odchadzaju.Ale zaujimave je že taká TV8 ma peniaze na vysielanie v dvb-t,a chudobná Mrdkíza nemá love na vysielanie tv Dajto v dvb-t.

 6. No čo je moj prispevok neprešiel cenzurov?.Bola tam napisana pravda,niekomu som stupil na otlak.

 7. Pre Petra 33% percentna sledovanost je udaj z prieskumu Gfk inak suhlasim s Tebov ze tych 50% je realnych.Napr.len v nasom dome je na Dvbt 70% ludi zvysok Upc a satelit.Pri spolocnom majitelovi nasho Towercomu a Ceskych radiokomunikacii sa ocakavalo ze pride k zmenam vo vysielani a aj lepsom pokryti zatial vsak bezi vsetko po starom… Vsade okolo nas to funguje len na nasom Slovensku zahadne nie.

Článok už nie je možné komentovať.