Mňam TV rozšíri ponuku českého DVB-T v nedeľu 15. februára

Ponuku českej Regionálnej siete 8 (RS 8) rozšíri od 15. februára nový kulinársky televízny kanál Mňam TV, ktorý získal licenciu od tamojšieho mediálneho regulátora 3. februára 2015. Informovali dnes o tom České Rádiokomunikácie (ČRa).

Prostredníctvom RS 8, ktorá pokrýva signálom 54 % obyvateľov Českej Republiky, tak po rozšírení Mňam TV bude vysielať už päť televíznych programov v štandardnom rozlíšení (Noe TV, Sport 5, Slovak Sport.TV 2, Óčko Expres a Mňam TV).

Varenie a zdravý životný štýl sa stali fenoménom doby, ktorý zasiahol nielen veľké mestá, ale celú republiku. Sme preto radi, že vďaka voľne dostupnému pozemnému vysielaniu bude Mňam TV ľahko a dobre dostupná čo najširšiemu publiku práve v regiónoch,“ uviedla Erika Luzsicza, riaditeľka spoločnosti Axocom, ktorá Mňam TV distribuuje.

Záujem o vysielacie pozície je veľký, čo potvrdzuje vstup Mňam TV do RS 8, čím bola obsadená piata pozícia z celkových ôsmich možných. V rámci všetkých celoštátnych multiplexov je kapacita 100% zaplnená, vysielateľovi, ktorí chcú využiť pozemné vysielanie, môžeme teda ponúknuť priestor iba v Regionálne sieti 8. Neustále preto usilujeme o možnosť vysielania v novom štandarde DVB-T2, ktorý ponúkne ďalší priestor televíznym staniciam a divákom väčší výber programov,“ hovorí generálny riaditeľ ČRa Martin Gebauer.

Mňam TV pripravuje celodenný program, ktorý sa v priebehu dňa zameria okrem iného aj na tipy na prípravu raňajok, obedov a večerí, ale aj na tému životného štýlu.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Horúci kandidát na rozšírenie Plustelky po vyradení Slovak Sport TV 1.

  • Bol by som radšej keby to bolo v neplatenej verzii v mux1 po Slovak Sport TV 2.

  • V Čechách praskajú multiplexy vo švíkoch.Na Slovensku vymetáme pavučinu po Slovaksporte a snažíme sa chytiť neexistujúci signál našich multiplexov1+4.

Tento článok už nie je možné komentovať