Telekom ukončil na satelite šírenie programov Jednotka, Markíza a JOJ v štandardnom rozlíšení

Dnes 15. januára 2015 došlo k odpojeniu programov Jednotka, Markíza a JOJ v štandardnom rozlíšení (SD) na satelite Thor 6 (0,8°W), ktoré mohli doteraz prijímať zákazníci novej DIGI TV, ako aj Magio Sat. Programy vysielali z kapacity spoločnosti Slovak Telekom z frekvencie 12 054 MHz.

Predplatitelia platforiem DIGI TV a Magio Sat však o svoje obľúbené programy neprišli, k dispozícii ich majú vo vysokom rozlíšení (HD) na rovnakých programových pozíciách ako v prípade programov v SD kvalite.

Zákazníkom, ktorým sa ešte neaktualizoval set-top-box a programy Jednotka HD, Markíza HD a JOJ HD im nefungujú, odporúčame vypnúť box z diaľkovým ovládaním do StandBy režimu aspoň na 10 minút. Ak by to nepomohlo, bude nutné urobiť výrobné nastavenia.

Okrem toho dnes platformy Magio Sat a DIGI TV vyradili zo svojej ponuky športový kanál Slovak Sport.TV 3 z dôvodu ukončenia vysielania. Program bol v čase písania tejto správy odpojený už aj z družice Thor 6 (0,8°W).

Uvoľnenú satelitnú kapacitu môže Telekom využiť na ďalšie rozširovanie svojej ponuky.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Mám satel. Magio. Markiza, JOJ, stv1 v HD – ked nahrávam niečo s tychto programov, nedá sa sledovať nič iné. S tým nič neurobite? Alebo nenechate aj obyčajne SD?

  • Aky mas box? Ak nahravas Jednotku HD mali by ti ist teoreticky Šlágr TV, TA3, JOJ HD…

Tento článok už nie je možné komentovať