Reklama

Za posledných 10 rokov sme pred televízorom strávili takmer rok a pol

Podľa zistení, ktoré zverejnila agentúra TNS Slovakia, strávil jeden obyvateľ SR za posledných desať rokov sledovaním TV takmer 529 dní. Zo zistení ďalej vyplýva, že denne sledujeme vysielanie v priemere 3,5 hodiny.

Stále platí, že na Slovensku sa najviac sleduje TV počas Vianoc. Z top 20 dní s najväčšou sledovanosťou od roku 2004 bolo až 19 v období od 24.12. do 1.1. Úplne najsledovanejším dňom bol 25. december 2012. Toto sú dve zo zistení, ktoré prinieslo desaťročné meranie sledovanosti televízií,“ uviedla agentúra TNS Slovakia.

Televízne vysielanie tvorí významnú súčasť života domácností, preto je dobré vedieť čo najviac o tom, ako ho ľudia vnímajú. Na základe našich meraní môžu televízie, ale aj zadávatelia reklamy, lepšie reagovať na to, čo ľudí zaujíma. Vedia si tak vyhodnotiť, čoho by malo byť v televízii menej a čoho viac,“ hovorí Ivan Šimek, Managing Director agentúry TNS Slovakia, ktorá meranie realizuje.

V roku 2004 začínali merania na minimálne 800 domácnostiach, v roku 2014 sa tento počet zvýšil na aspoň 1200. Počas desiatich rokov bolo inštalovaných spolu 3480 domácností s 12 678 jednotlivcami.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentár

  1. Vianoce sú najčas. Programy však vo svojej tvorivosti neponúkajú vôbec žiaden vklad. Produkcia, ktorá by mala, čo len symbolickú hodnotu v TV nie je. Keďže moc v štáte majú socialisti, je možné, aby TV ako nástroj ľudí i cez Vianoce deformoval, to je hlavný účel. TV slúži na propagandu a jediný, kto tvorí TV sú diváci.

    Niektorí ľudia a sú ich milióny budú mať vďaka socialistickému teroru „Arabskej jari“, už od začiatku, i keď sa v TV o tom inak informovalo, financovanej od socialistov z EU a USA a ako to u socialistov býva, financovanej z nesocialistických, našich peňaženiek, budú mať vďaka totalitnému teroru socialistov z USA a iných štátov, ktorý má hlavne socializmom znevoľniť ľudí Iraku,… zlé Vianoce. Myslime na nich.

Komentáre už nie sú povolené.