Reklama

Telekom zmenil parametre jedného zo svojich transpondérov za účelom zlepšenia príjmu DIGI TV a Magio Sat

Spoločnosť Slovak Telekom dnes v skoro ranných hodinách zmenila technické parametre jedného zo svojich satelitných transpondérov na satelite Intelsat 10-02 (1°W). Jedná sa o transpondér z frekvenciou 12 607 MHz u ktorého sa zmenil parameter FEC z pôvodných 3/4 na 2/3.
Pokračovanie nižšie:


Výsledkom plánovanej zmeny je zlepšiť silu signálu a zvýšiť dostupnosť služby vo forme lepšieho prijímania služby aj za nepriaznivých poveternostných podmienok,“ uviedla DIGI Slovakia v správe.

Vyššie uvedená zmena sa dotkla ako zákazníkov novej DIGI TV, tak aj Magio Satu, ktorí prijímajú už programy zo satelitnej pozície Thor (0,8°W). Zmena sa prejaví zákazníkom automaticky, nie je preto potrebný žiadny úkon zo strany zákazníkov.

Z frekvencie 12 607 MHz vysielajú programy Animal Planet, Discovery Channel, ID Xtra, Cinemax, Cinemax 2, Discovery Science, Da Vinci Learning, Duck TV, Englisch Club, Eurosport, Eurosport 2, Film Europe, Discovery World, Filmbox Plus, Jim Jam, Ginx, Dorcel TV, Megamax, NGC Wild, Spektrum, Filmbox Family, Nick Jr., RTG Channel, Universal Channel, Šlágr TV, TA3, Travel Channel, RTL+, Senzi TV, RTL2 a DIGI infokanál/DIGI Sport 5. Všetky vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4/SD.

Nové technické parametre:
Družica: Intelsat 10-02 (1°W)
Frekvencia: 12 607 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 2/3
SR: 26666
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: ST

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Opravte ma, ak sa mylim, ale neprebera prave tieto programy Telekom z kapacity Free Satu (aspon to sami priznali, ked som sa stazoval, ze na programe Discovery World a Science idu rumunske titulky, ktore oni nedokazu vypnut)? Alebo to prave teraz v noci zmenili a znovu idu z vlastnej kapacity?

  1. Ani teraz Vám nejdú DVB titulky vypnúť? Aktuálne sme skúšali na novej DIGI TV na kanáloch Discovery Science a Discovery World a bez problémov idú vypnúť.

  2. A inak máte pravdu. Tie dva programy sú aktuálne dostupné zákazníkom z kapacity freeSATu (frek. 12 111 MHz). Sú však aj na frekvencii 12 607 MHz, tak ako je písané v správe.

 2. Ano, idu vypnut, ale stb KAON ma tak uzasny softver, ze ak titulky vypnem pri Discovery Science a World, tak mi ich vypne aj pri Film Europe a Comedy Central Extra, po restarte boxu su znovu implicitne zapnute. Kym tieto programy isli z kapacity TELEKOMU, nebol problem, ale ked ich zacali zdielat s FreeSatom, robia neplechu. Preto, ked sa tu spominalo, ze Discovery kanaly idu znovu v MPEG4, som sa predcasne potesil, ze znovu pojdu v lepsiek kvalite a bez Rumunov…

  1. @hemendex
   Vďaka za komentár. Skúsime to ešte overiť na našom boxe a pošleme avízo do DIGI TV či Telekomu.

 3. z 12 607 MHz nie su ziadne titulky tak preto to neblblo. Problem je ale v prijimaci.

 4. Zdravim. Jedna taka otazka ohladom magia. Preco zakazdym ked zmenim jazykovu stopu na niektorych kanaloch, tak pri dalsom navrate na ten kanal, je znova povodny zvuk? Neda sa to nejak natrvalo nastavit, aby som to nemusel za kazdym nastavovat? Dik

 5. Hlavne, že tí hajzli vypli Daring TV (Private)…! 🙁

Komentáre už nie sú povolené.