Reklama

RTVS má novú mobilnú aplikáciu iRádio RTVS pre operačné systémy Android a iOS

Verejnoprávny telerozhlas predstavil svoju novú mobilnú aplikáciu s názvom iRádio RTVS, ktorá je dostupná bezplatne ako na zariadeniach s operačným systémom Android tak aj iOS. Vďaka novej aplikácii tak budú mať užívatelia jednoduchý prístup ku všetkým rozhlasovým programovým službám RTVS – Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Patria, Rádio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera a Rádio Junior.
Pokračovanie nižšie:


Ovládanie aplikácie iRádio RTVS je jednoduché a intuitívne, aplikáciu je možné zapnúť a vypnúť ťahom jedného prsta, na rovnakom princípe funguje prepínanie staníc. Jednoduchým kliknutím je tiež možné pozrieť si program stanice či práve hranú skladbu. Aplikácia umožňuje načasovanie vypnutia a zmenu kvality streamu. Samozrejmosťou je funkcia zobrazenia programu jednotlivých staníc, ako aj zobrazovanie názvu alebo mena interpreta v reálnom čase. iRádio RTVS funguje na pozadí, nie je preto potrebné mať ju stále zapnutú. K počúvaniu rádia užívatelia nebudú potrebovať slúchadlá, keďže aplikáciu je možné počúvať aj prostredníctvom hlasitého odposluchu.

Aj takýmto spôsobom sa snažíme bohatú programovú ponuku Slovenského rozhlasu priblížiť k ešte väčšej skupine poslucháčov,“ povedal riaditeľ programových služieb Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník. „Oddelenie Nových médií Sekcie marketingu a komunikácie RTVS pokračuje v nastavenom trende vývoja mobilných aplikácií, keďže je pre nás dôležité prinášať obsah RTVS na všetkých dostupných platformách. Verím, že vďaka aplikácii iRádio RTVS si cestu k našej programovej ponuke nájde hlavne mladšia generácia. Už teraz môžem prezradiť, že v blízkej budúcnosti pripravujeme vydanie ďalších mobilných aplikácií,“ doplnila riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie RTVS Daša Matušíková.

Mohlo by vás ešte zaujímať