ORS spustí nový DVB-T/T2 vysielač vo Viedni z DC Tower

Vo Viedni bude v blízkej dobe spustený nový DVB-T/T2 vysielač z výškovej budovy DC Tower 1, na severnom brehu Dunaja, ktorá meria 250 m. Informovala o tom rakúska spoločnosť ORS, ktorá po celej krajine prevádzkuje sieť celoplošných vysielačov.

Inštalačné práce všetkých zariadení a celej infraštruktúry (vysielače, chladenie, napájanie) prebiehali počas letných mesiacov. Aktuálne je už vysielač pripravený a spustený by mal byť v najbližších dňoch. V rámci jednofrekvenčnej siete (SFN) bude šíriť všetky celoplošné multiplexy A, B v norme DVB-T a D, E a F v DVB-T2. Vysielač má zlepšiť pokrytie všetkých multiplexov v niekoľkých častiach Viedne ako napr. Donaustadt či Floridsdorf.

DVB-T/T2 Multiplexy z kóty DC TOWER 1 (WIEN 9)
Multiplex A – 24. kanál (498,00 MHz)
Multiplex B – 34. kanál (578,00 MHz)
Multiplex D – 36. kanál (594,00 MHz)
Multiplex E – 60. kanál (786,00 MHz)
Multiplex F – 53. kanál (730,00 MHz)

Maximálne výkony vysielačov ERP v nulovej rovine majú byť 8 kW. Použitá má byť ako horizontálna, tak aj vertikálna polarizácia.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Vsetko je to o peniazoch a to nielen u nas ale aj v Rakusku. V AT teraz riesia prechod na DVB-T2 kde su ORFky kodovane co sa moc nepaci rakusanom a najma vsetkym, ktori chytaju programy spoza hranic. Kazdy si tak bude musiet zakupit box ci modul Simpli TV. Ako to dopadne som moc zvedavy.

  • ORFky budú kódované len HDčká. Mux A, teda ORF eins, ORF 2 a ATV v SD kvalite by mali vysielať nekódované do roku 2016. Aspoň tak som to pochopil. Alebo sa mýlim?
    simplitv.at/fileadmin/images/umsteigen/infofolder.pdf

Tento článok už nie je možné komentovať