Maďari už spustili piaty celoplošný multiplex, naladíme ho aj u nás [+ zoznam vysielačov]

V Maďarsku spustili nový, v poradí už piaty, celoplošný terestriálny multiplex s názvom MUX E. Multiplex pokryje podľa vyjadrenia spoločnosti Antenna Hungária, ktorá okrem tohto prevádzkuje aj zvyšné štyri multiplexy, svojim signálom v prvej fáze 85 % obyvateľov. Spustených bolo 34 vysielačov z toho 19 s vyšším a 15 s nižším výkonom. Ďalšie vysielače majú pribudnúť na budúci rok po vypnutí analógového vysielania v Srbsku, Rumunsku a na Ukrajine.

Programová ponuka nového multiplexu zatiaľ nie je známa, podobne ako v prípade multiplexu D, ktorý bol spustený pred mesiacom. Počas písania tejto správy bolo v novom multiplexe E šírených 10 nekódovaných (FTA) test kanálov v kompresnom formáte MPEG-4. Kompletná ponuka nových dvoch multiplexov by mala byť známa do jesene tohto roku.

Aktuálna ponuka maďarských multiplexov:
A multiplex – Duna HD (FTA), Duna World (FTA), M1 HD (FTA), M2 HD (FTA) a rozhlasové rádiá Kossuth, Petofi, Bartók a Dankó.

B multiplex – C8 (FTA), Cartoon Network, Comedy Central, HBO, History, M3, Minimax, Muzsika TV, RTL II, RTL+, Sport 1, Sport 2, Super TV 2, TV Paprika, Universal Channel a Viasat 3.

C multiplex – ATV, AXN, Cool, D1 TV, Disney Channel, Dorcel, Euronews Test (FTA), FEM 3, Film+, Hir TV, Info csatorna (FTA), National Geographic, RTL klub (FTA), Spektrum, Sportklub a TV2 (FTA).

D multiplex – FOX, Teszt1, Teszt2, Teszt3, Teszt4, Teszt5

E multiplex – Teszt9, Teszt8, Teszt7, Teszt6, Teszt15, Teszt14, Teszt13, Teszt12, Teszt11, Teszt10

Všetky programy vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 s audio kódekom AAC-HE.

Signál maďarských multiplexov je samozrejme možné zachytiť aj na našom území a to najmä v blízkosti maďarských hraníc.

Teszt6-462014-2048 1

Kompletný zoznam maďarských vysielačov všetkých piatich terestriálnych multiplexovMoho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Na akom kanaly to chytate od madarska sme 63 km a tu ani ťuk len mux a,b,c,d a e vôbec

 • Zalezi v akej oblasti byvas. Na juhozapade ide dobre napr. Gyor (22, 35, 42, 46 a 51 kanal). Tiez netreba zabudat, ze Madari vysielaju v horizontalnej polarizacii.

 • ja som montoval novú anténu a našlo mi všetky okrem e ale možno ked preladím tak mi aj to nájde. Ale ak máte telefón s androidom a s GPS tak to viete jednoducho nastaviť.

 • Nevie niekto ci ide MUX D a E uz na plny vykon? Vsetky multiplexy mi funguju normalne len tieto dva nie.

 • Mne na malú prútikovú anténku pri okne, magnetom horizontálne pripevnenú na stĺpovú lampu, „idú“ MUXy A, B, C, D, ale MUX E nie. Vysielanie prijímam z vysielača Gerecse. Na ňu „ide“ i miestny kanál 54 V. Voľakedy som signál na ňu prijímal i z vysielača Győr.
  Aby som prijímal MUX E, tak by bolo treba ju kompromisne natočiť (ale zatiaľ načo, budú tam asi platené programy, ako i v D). Ale na vonkajšiu sa dá isto prijímať, ako ostatné.

 • som zvedaví aké stanice pridajú do tých Testov. Už som viac krát rozmýšľal nad CI modulom + kartou ale asi počkám kým spustia nové kanaly. Ja to mam riešené tak, že jedna antena otočená na smer Madarsko a druha na Smer Nitra kedže v Štúrove nevysielajú MUX 1,4 a čo som sa ich pýtal či to nechcu zaradiť odpoveď bola, že nie.

 • Gerecse Mux E nemá ani mať nebude.
  Mne ide v okolí Humenného Tokaj 26 31 35 43 60, ale stále sa hrajú s výkonmi.

 • Ináč som si všimol, že na vysielači Aggtelek MUX E nespustili, hoci je v tabuľke. Skúšal som v Herľanoch. 28 31 45 48 isli 90% 100% a 35 nič.

 • wasquez v tom zozname nie je uvadzany MUX E pre Gerecse a ani info o tom ze bude po vypnuti analogu.

 • Dufam ze tam pribude aspon neco nekodovane ked uz tie rusicky CZ muxov spustili.

 • @wasquez:
  Na oficiálnej stránke Antenna Hungária Zrt., píšu:
  Az E jelű multiplex …
  … Gerecse telephelyet illetően szabad frekvencia hiányában a jövőben sem várható az E jelű multiplex elérhetősége.
  Preklad:
  Multiplex E …
  Z vysielača Gerecse sa ani v budúcnosti neočakáva „vysielanie“ (doslova: elérhetőség = dosiahnuteľnosť) Muxu-E pre chýbajúce voľné frekvencie.

Tento článok už nie je možné komentovať