Reklama

Towercom navýši výkon vysielača Lučenec – Blatný vrch, zlepší sa pokrytie

Prevádzkovateľ celoplošných multiplexov, spoločnosť Towercom, vykoná zajtra 19. júna úpravy na vysielači Lučenec – Blatný vrch čím sa zlepší pokrytie z tohto vysielača najmä v západnej časti okresu Rimavská Sobota.

Zmeny na vysielači Lučenec – Blatný vrch prinášajú zlepšenie príjmových podmienok všetkých štyroch celoplošných multiplexov, vyžiarený výkon vo východnom smere sa zvýši o 7 dB,“ informovala spoločnosť Towercom.
Pokračovanie nižšie:

Výkon vysielača 1. multiplexu bude navýšený z 12,58 na 20 kW a výkon 4. multiplexu sa zvýši z pôvodných 8,91 kW na 20 kW a zároveň dôjde k združeniu do hlavného anténového systému vo výške 54 m. U zvyšných dvoch multiplexov (2. MUX a 3. MUX) dôjde k úpravám na vysielacích anténach. Výkon zostane bez zmeny.

Prvý multiplex u ktorého dôjde k navýšeniu výkonu šíri aktuálne programy Wau (MPEG-2/SD), Dajto (MPEG-2/SD), Senzi TV (MPEG-4/SD), Slovak Sport.TV 3 (MPEG-4/SD) a Infokanál (MPEG-2/SD), súčasťou štvrtého multiplexu sú programy terestriálnej platformy Plustelka. Platforma ponúka k dnešnému dňu štyri neplatené televízne programy ČT1, ČT2, Slovak Sport.TV 1 a TV LUX, ako aj deväť platených (voliteľných) programov Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice za 5,99 eur mesačne a to bez akýchkoľvek záväzkov. Všetky programy z ponuky Plustelky (aj neplatené) vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 a sú kódované systémom IRDETO.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. ešte keby ste zvýšili aj výkon všetkých muxov z kráľovej hole z terajších slabých 5kW aspoň na 10kW tak by sa dvbt dalo aj pozerať.teraz možem pozerať iba za jasného počasia,inak same štvorčeky:(

  2. Aj Rožňava čaká na rozšírenie príjmu MUx1 a MUx4, bohvie kedy, vraj financie…..

  3. tymto zvysenim na vysielaci lucenec blatny vrch by sa to mohlo prejavit mozno aj v roznave,skuste

Komentáre už nie sú povolené.