Reklama

RVR pridelila pätnásť voľných rozhlasových frekvencií

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodla o výsledkoch výberového konania na obsadenie frekvencií pre rozhlasové terestriálne vysielanie. Rada pridelila všetkých pätnásť frekvencií zaradených do jarného výberového konania, a to šiestim z jedenástich záujemcov, ktorí sa zúčastnili verejného vypočutia. O frekvencie sa pôvodne uchádzalo štrnásť subjektov, Rádio LUMEN, však svoju žiadosť o udelenie frekvencie zobralo späť, občianske združenie Company art a žiadateľa Pavla Pipišku Rada z výberového konania vylúčila, pretože nesplnili podmienky účasti v ňom.

Najviac frekvencií – šesť získal vysielateľ C.S.M group (Rocková republika), päť z nich si spoločnosť sama skoordinovala, frekvencia 95,3 MHz Rožňava bola v minulosti pridelená spoločnosti LOUD, ktorá nezačala v zákonnej lehote vysielať, preto jej licencia na vysielanie zanikla. Ďalšiu z frekvencií uvoľnených po spoločnosti LOUD – 88,2 MHz Nitra, o ktorú bol vo výberovom konaní najväčší záujem, získal vysielateľ Best FM Media, Rada mu pridelila aj frekvencie 88,1 MHz Zvolen a 91,0 MHz Žiar nad Hronom, vďaka čomu Rádio Best FM rozšíri svoje pokrytie na strednom Slovensku.

Po dve frekvencie získali spoločnosť RADIO ROCK (Rádio One Retro) a nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING, ktorý bude svoju programovú službu Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz Banská Bystrica a 92,0 MHz Prešov. Ostatní dvaja úspešní žiadatelia jarného výberového konania svoje pokrytie rozšíria o jednu frekvenciu.

Zoznam všetkých frekvencií a víťazov jarného výberového konania:

 

 Lokalita Frekvencia
[MHz]
 Vysielateľ
 BRATISLAVA  90,1  C.S.M group s. r. o.
 KOŠICE  93,1  Rádio Šport s.r.o.
 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  95,9  RADIO ROCK, s. r. o.
 RUŽOMBEROK  98,0  C.S.M group s. r. o.
 ZVOLEN  88,1  Best FM Media, spol. s r.o.
 ŽIAR NAD HRONOM  91,0  Best FM Media, spol. s r.o.
 ŽIAR NAD HRONOM  95,8  RADIO ROCK, s. r. o.
 MARTIN  106,3  C.S.M group s. r. o.
 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM  106,4  C.S.M group s. r. o.
 ŽILINA  106,5  C.S.M group s. r. o.
 BANSKÁ BYSTRICA  99,4  RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o.
 ČADCA  107,5  D.EXPRES, k.s.
 NITRA  88,2  Best FM Media, spol. s r.o.
 PREŠOV  92,0  RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o.
 ROŽŇAVA  95,3  C.S.M group s. r. o.

(RVR)

Mohlo by vás ešte zaujímať