Reklama

RVR pridelila pätnásť voľných rozhlasových frekvencií

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodla o výsledkoch výberového konania na obsadenie frekvencií pre rozhlasové terestriálne vysielanie. Rada pridelila všetkých pätnásť frekvencií zaradených do jarného výberového konania, a to šiestim z jedenástich záujemcov, ktorí sa zúčastnili verejného vypočutia. O frekvencie sa pôvodne uchádzalo štrnásť subjektov, Rádio LUMEN, však svoju žiadosť o udelenie frekvencie zobralo späť, občianske združenie Company art a žiadateľa Pavla Pipišku Rada z výberového konania vylúčila, pretože nesplnili podmienky účasti v ňom.

Najviac frekvencií – šesť získal vysielateľ C.S.M group (Rocková republika), päť z nich si spoločnosť sama skoordinovala, frekvencia 95,3 MHz Rožňava bola v minulosti pridelená spoločnosti LOUD, ktorá nezačala v zákonnej lehote vysielať, preto jej licencia na vysielanie zanikla. Ďalšiu z frekvencií uvoľnených po spoločnosti LOUD – 88,2 MHz Nitra, o ktorú bol vo výberovom konaní najväčší záujem, získal vysielateľ Best FM Media, Rada mu pridelila aj frekvencie 88,1 MHz Zvolen a 91,0 MHz Žiar nad Hronom, vďaka čomu Rádio Best FM rozšíri svoje pokrytie na strednom Slovensku.
Pokračovanie nižšie:

Po dve frekvencie získali spoločnosť RADIO ROCK (Rádio One Retro) a nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING, ktorý bude svoju programovú službu Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz Banská Bystrica a 92,0 MHz Prešov. Ostatní dvaja úspešní žiadatelia jarného výberového konania svoje pokrytie rozšíria o jednu frekvenciu.

Zoznam všetkých frekvencií a víťazov jarného výberového konania:

 

 Lokalita Frekvencia
[MHz]
 Vysielateľ
 BRATISLAVA 90,1 C.S.M group s. r. o.
 KOŠICE 93,1 Rádio Šport s.r.o.
 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 95,9 RADIO ROCK, s. r. o.
 RUŽOMBEROK 98,0 C.S.M group s. r. o.
 ZVOLEN 88,1 Best FM Media, spol. s r.o.
 ŽIAR NAD HRONOM 91,0 Best FM Media, spol. s r.o.
 ŽIAR NAD HRONOM 95,8 RADIO ROCK, s. r. o.
 MARTIN 106,3 C.S.M group s. r. o.
 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 106,4 C.S.M group s. r. o.
 ŽILINA 106,5 C.S.M group s. r. o.
 BANSKÁ BYSTRICA 99,4 RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o.
 ČADCA 107,5 D.EXPRES, k.s.
 NITRA 88,2 Best FM Media, spol. s r.o.
 PREŠOV 92,0 RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o.
 ROŽŇAVA 95,3 C.S.M group s. r. o.

(RVR)

Mohlo by vás ešte zaujímať