V Česku spustil testovacie vysielanie kanál COUNTRY no 1

U našich západných susedov v Českej republike dnes spustil testovacie vysielanie nový hudobný kanál s názvom COUNTRY no 1. Jedná sa o druhý televízny kanál Šlagr TV, ktorý získal licenciu v marci tohto roku na pozemné, ako aj satelitné vysielanie. Aktuálne prebiehajú prvé testy v českom terestriálnom multiplexe 4, ktorý pokrýva signálom viac ako 95% územia Českej republiky. Prevádzkovateľom multiplexu je spoločnosť Digital Broadcasting.

Nová televízia COUNTRY no 1 sa chce zameriavať, ako už názov napovedá, na country hudbu. Vysielanie bude šírené nekódovane v českom 4. multiplexe v kompresnom formáte MPEG-2.

Štvrtý český multiplex tak aktuálne šíri okrem novej COUNTRY no 1 ešte aj televízne stanice Rebel, Relax, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Celkem překvapení oproti Šlágru,dávají aspoň normální klipy.Cinemu ven,ať se zvýší kvalita ostatních programů.

  • Som zvedavý, kedy sa tento program objaví na satelite, prípadne v slovenských lokálnych MUXoch, tak ako je tomu u Šlager TV?!

  • Súhlasím s Pepom, Cinema je bieda a trochu coutry by nebolo na škodu…ja som sa napríklad potešil aj tomu že Panasonic pustil cez net do telkáčov/bd playerov/ Óčko Gold a Óčko Expres, čo ale bohužial nie je každému dostupné…ale ide to v dobrej kvalite aj keď zvuk na Ó Expres by bolo treba trochu vylepšiť.

  • Už podle zkušebního vysílání to bude super .Šlágr je strašnej ale tohle by mohlo vyjít. Už se moc těším.

Tento článok už nie je možné komentovať