Reklama

K dispozícii je nová verzia firmware pre moduly SMIT Irdeto Plustelka

Prevádzkovateľ terestriálnej platformy Plustelka, spoločnosť Towerhome, sprístupnil od 8. augusta 2013 svojim zákazníkom novú verziu firmware pre dekódovacie moduly Smit Irdeto Plustelka. „Nový firmware zlepší kompatibilitu modulov v starších TV prijímačoch a zvýši rýchlosť zápisu oprávnení,“ informovala spoločnosť Towerhome svojich zákazníkov.

Pre aktualizáciu novej verzie firmwaru je potrebné prepnúť na jeden z programov ponuky Plustelky. Po zobrazení informačného okna je nutné potvrdiť voľbu „Áno“ aby sa aktualizácia stiahla do samotného dekódovacieho modulu. Samotná aktualizácia trvá približne 5 minút a počas aktualizácie je dôležité aby ste nevypínali televízny prijímač ani neprepínali na iný program.
Pokračovanie nižšie:

V prípade, že chcete aktualizáciu urobiť manuálne, alebo ste už pri výzve o aktualizácii zvolili voľbu „Nie“ je potrebné prepnúť na jeden z kanálov Plustelky napr. ČT1, vojsť do menu modulu, zvoliť Správu CAM – Aktualizácia softvéru CAM a potvrdiť voľbu „Áno“ a počkať na úspešné dokončenie aktualizácie.

Otestovali sme modul s novou verziou firmware aj v prijímačoch značiek Dreambox a VU+. Bohužiaľ majiteľov týchto prijímačov s DVB-T tunerom ešte nepotešíme, keďže sa aj naďalej vyskytujú problémy s kompatibilitou prijímač a modul Smit Irdeto Plustelka.

Podľa spoločnosti Towerhome sa pripravuje aj nová aktualizácia firmware pre DVB-T2 prijímače Zircon T3000 HD, ktorá prinesie rýchly štart a ďalšie zlepšenia. V prípade prijímačov je aktualizácia naplánovaná na koniec augusta.

Niekoľko ukážok aktualizácie firmware modulu Plustelka v televízory značky LG:

LG_aktu_m_smit1
Krok 1: Musíme vojsť do menu modulu preto vyberieme voľbu Informácie o CI
Krok 2: Vyberieme voľbu Sprava CAM
Krok 3: Vyberieme Aktualizácia softvéru CAM
Krok 4: Potvrdíme voľbu Áno
Krok 5: Info o nájdení novej verzie firmwaru
Krok 6: Počkáme na úspešné dokončenie aktualizácie až pokiaľ nezmizne táto tabuľka

Mohlo by vás ešte zaujímať