Reklama

ČT so špeciálnou HbbTV aplikáciou k MS v hokeji, vyskúšali sme si ju [video]

Česká verejnoprávna televízia ČT aj tento rok pripravila pre všetkých hokejových fanúšikov špeciálnu aplikáciu v hybridnom vysielaní HbbTV. Oproti minulým rokom je však viac prepracovanejšia a tak okrem štatistík, tabuliek, videí a aktuálnych správ z dejiska MS v hokeji prináša ešte aj kompletné záznamy zo zápasov, či dokonca priame prenosy.

Z dôvodu autorských práv však videá a priame prenosy nie sú bohužiaľ dostupné pre divákov zo zahraničia a teda ani zo Slovenska. Aj napriek tomu si myslím, že aplikácia má čo ponúknuť aj slovenským hokejovým fanúšikom.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) je dostupné na všetkých televíznych kanáloch Českej televízie na satelite Astra 3B (23,5°E), v DVB-T v rámci Českej republiky, ako aj v rámci našej digitálnej terestriálnej platformy Plustelka na kanáloch ČT1 a ČT2.

Pre príjem hybridného vysielania je potrebné zariadenie (TV alebo prijímač) s podporou tohto štandardu. Na väčšine takýchto zariadení sa HbbTV spúšťa štandardne stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Môžeme spomenúť, že hybridné vysielanie je dostupné aj na kanáloch RTVS (Jednotka a Dvojka), náš verejnoprávny vysielateľ však špeciálnu aplikáciu k MS v hokeji bohužiaľ nepripravil.Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Chatr.tv nemôžem nejak prísť na chuť. Pre mňa je to zbytočná apka. Vymazal som ju do 5 minút.

Komentáre už nie sú povolené.