Reklama

TV LUX skončila v bratislavskom lokálnom multiplexe, nahradí ju nový kanál

Diváci v Bratislave a v okolí od dnes nemôžu prijímať slovenskú kresťanskú televíziu LUX prostredníctvom lokálneho DVB-T multiplexu, ktorý vysiela na 55. kanáli (746 MHz). Namiesto TV LUX je aktuálne vidieť statickú obrazovku s textom ohľadom ukončenia vysielania televízie LUX v multiplexe. „Vážení diváci, keďže nebola predĺžená zmluva o šírení signálu DVB-T s televíziou LUX tento kanál bude preladený na inú televíznu stanicu. Ak máte záujem o sledovanie kresťanských relácií, môžete sledovať relácie aj na Západoslovenskej TV, alebo sledovať Televíziu Noe,“ informuje divákov prevádzkovateľ lokálneho multiplexu.
Pokračovanie nižšie:

Bratislavský lokálny DVB-T multiplex tak aktuálne šíri tri televízne programy a to konkrétne: TV NOE, Šlagr TV a ZSTV (Západoslovenská televízia).

TV LUX je tak možné prijímať v DVB-T už len prostredníctvom digitálnej terestriálnej platformy Plustelka, ktorá ponúka navyše bezplatne aj ďalšie dva programy ako ČT1 a ČT2. Pre príjem je však už potrebná dekódovacia karta či prijímač Plustelka, alebo samostatný dekódovací modul.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Takze sme sa dockali namiesto tv lux TV8!! :O to som fakt zvedavy ze kto im to bude kukat 😀 😀 😀

Komentáre už nie sú povolené.