Von sa dostali kľúče Cryptoworks pre nelegálny príjem satelitnej platformy Skylink

V priebehu včerajšieho dňa niekto zverejnil na internete tzv. kľúče starého kódovacieho systému Cryptoworks (CAID: 0D03), vďaka čomu je možné sledovať ponuku satelitnej platformy Skylink aj bez dekódovacej karty. Spoločnosť M77 Group, však už pred niekoľkými týždňami dokončila odpájanie kódovacieho systém Cryptoworks u platených a prémiových programov, preto nie je pre nich situácia až tak závažná. Pomocou kódov je tak možné sledovať len základné slovenské a české programy, ktoré sú súčasťou balíčka DIGITAL.

Podľa informácií, ktoré máme, spoločnosť M77 Group o hacknutí systému Cryptoworks vie a pracuje už na skomplikovaní či znemožnení tohto nelegálneho príjmu. Pre náš portál to potvrdil aj samotný šéf Skylinku Jaromír Glisník. „Existuje niekoľko spôsobov, ako pirátstvo skomplikovať. U systému CryptoWorks však končí tento rok podpora zo strany Irdeta. Naše možnosti sú teda obmedzené. Ale pracujeme na tom.„.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Nie je to už skoro jedno? Síce, keď na základných programoch ten CryptoWorks ešte nejaký ten čas zostane, tak platiči servisného môžu začať uvažovať. Samozrejme, len krátkodobo.

  • Ono tie kľúče kolujú internetom už niekoľko mesiacov.

Tento článok už nie je možné komentovať