Reklama

Legendy popu opäť zažiaria každý piatok večer na Jednotke

Jeden z najúspešnejších programov pokračuje. Piatkový večer bude na Jednotke opäť v znamení najväčších slovenských a českých hitov. Od 21. septembra pokračujú Legendy popu. Hviezdy, ktorým čas neubral na lesku a sláve, piesne, ktoré si spieva niekoľko generácií. Vyznanie, Ak nie si moja, Pravda víťazí či Biely kvet… Na Slovensku asi nie je človek, ktorý by tieto hity nepoznal. Ako vznikali? Komu boli určené? Životné príbehy piesní, ale aj ich autorov, takmer zabudnuté príbehy, úsmevné spomienky, archívne videoklipy a hviezdy, ako ich nepoznáte. To všetko sú Legendy popu.

Nesmrteľné hity najväčších legiend bude spievať mladšia generácia spevákov a hudobníkov. V prvých dvoch sériách spieval napríklad superstárista Miro Šmajda Tublatanku, Mária Čírová modusácky Veľký sen mora, ale predstavili sa aj iné mená: Zuzana Smatanová, Kuly, Ivan Tásler, Peter Cmorík, Dominika Mirgová, Robo Papp a mnohí ďalší. Súčasťou Legiend popu sú aj zaujímaví hostia, glosátori, ktorí s danou legendou nejako súvisia, či už ako priatelia, fanúšikovia alebo kolegovia. Aj v tretej sérii budú prispievať svojimi spomienkami a príhodami. Ako glosátori sa predstavili mimo iných Milan Lasica, Milan Kňažko, Marcel Forgáč, Eva Máziková či Martin Sarvaš.
Pokračovanie nižšie:


Po veľkom diváckom úspechu programu Legendypopu, v ktorom poctu dostali Marika Gombitová, Lucie Bílá, Karel Gott, Robo Grigorov, Vašo Patejdl, Miro Žbirka, Peter Nagy, Richard Müller, Karol Duchoň, Beáta Dubasová, Ján Lehotský, Pavol Hammel, skupiny Olympic, Elán a Tublatanka, bude pokračovať ďalšia, nemenej atraktívna séria.

Jednotka prináša ďalšie hity, ktorým čas nevadí, piesne, ktoré zanechali nezmazateľnú stopu na poli populárnej hudby. Od 21. septembra sa 13 piatkov bude spomínať spolu so skupinou Lojzo, Janou Kocianovou, poctu dostane aj Vidiek, Jiří Korn, Hana Zagorová, Helena Vondráčková, zaspomíname si aj na Jara Filipa, Waldemara Matušku a priestor dostanú nesmrteľné hity Michala Davida či najväčšie vianočné hity. Na „dušičky“ v piatok 2. novembra je pripravený špeciálny večer, ktorý bude patriť umelcom, ktorí žiaľ už žiadnu ďalšiu pieseň nenaspievajú. Zaspomíname si na Zoru Kolinsku, Evu Kostolányiovú či Michala Dočolomanského. Programom bude sprevádzať dvojica Milan Zimnýkoval a Kristína Farkašová.

Prvá časť tretej série Legiend popu sa bude vysielať už v piatok 21. septembra o 20.10 h a spomínať budeme na skupinu, ktorá práve v týchto dňoch oslavuje 30-te výročie svojho vzniku. Ľudový Orchester Jednoduchej Zábavy Obyvateľstva, teda LOJZO. Tešiť sa môžete na hity Učiteľka chémie v podaní Lukáša Adamca, Marián Čekovský zaspieva Anča, si drahá ako Volvo, Kuly pridá Že mi je ľúto, atmosféru najkrajších sviatkov v roku priblíži Katka Koščová Každý deň budú vraj Vianoce, bude aj Toreádor Karol v podaní Sama Tomečka, Otto Kolmann a Kochansky band My nie sme Taliani a Funny fellows zahrajú Vincentka van Goghová.

Pre fanúšikov bude so štartom tretej série pripravená aj špeciálna podstránka na webe www.legendypopu.stv.sk, na ktorej nájdete množstvo zaujímavých rozhovorov, profily legiend či súťaže o voľné vstupenky na priamy prenos, stretnutia s legendami a pod. Špeciálna stránka Legiend popu na facebooku už dnes ponúka divákom možnosť vyhrať vstupenky na priamy prenos otvorenia tretej série tejto hudobno-zábavnej šou s legendou – skupinou Lojzo. Viac informácií nájdete na facebook.com/LegendyPopu

Legendypopu, šou plnú emócií a spomienok na najväčšie hudobné osobnosti vysielame na Jednotke každý piatok od 20.10. Táto šou vám ukáže hviezdy tak, ako ste ich doteraz ešte nevideli a hlavne nepočuli!

(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať